PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie 301



pawciok1989
07-08-2014, 22:49
Witam.

Czy należy wykonać przekierowanie 301 w następującym przypadku?:


Na starym serwerze posiadam stronę w Joomla 1.0 z podiętą zewnętrzną domeną. Na nowym serwerze, zainstalowałem Joomla 3.0 i ręcznie przekopiowałem artykuły (dostały nowe linki), ale chcę pozostawić starą domenę.

Pozdrawiam.

Bazyl
07-08-2014, 22:54
Cześć,

Masz jedną domenę, tak?
Domenę przekierowujesz (w panelu administracyjnym u rejestratora) na nowy serwer i po sprawie.

Jeśli masz dwie domeny, to tą drugą przekierowujesz na główną (np. za pomocą 301)

pawciok1989
08-08-2014, 00:10
Mam wykupioną domenę ".pl" na home.pl. Oprócz tego, hostingodawca (inny niż home.pl) z automatu podpina swoje "robocze" domeny, których nie używam.

Na starym serwerze jest to "nazwa.abajt.pl" a na nowym "nazwa.vdl.pl"


Z racji, że przekopiowałem ręcznie artykuły i nastąpiła zmiana linków, to raczej nie ma sensu przekierowywać każdego artykułu, nawet z racji ilości mam kilkaset artykułów.

Podsumowując. Zaastanawiam się, czy po prostu przepiąć domenę ".pl" pod nowy serwer i koniec zabawy, czy za pomocą pliku .htacess wykonać jakieś przekierowanie? Czy w moim przypadku ma to jakieś znaczenie, biorąc pod uwagę, że te artykuły są przekopiowane, ale pod innymi aktualnie adresami?

Bazyl
08-08-2014, 00:16
Domenę przekierowujesz na nowy serwer.

Gdybyś pozostawił identyczne adresy artykułów nic więcej nie trzeba by było robić... Ale rozumiem, że to 1.0 była...
Za pomocą komponentu Przekierowania możesz poustawiać nowe adresy dla artykułów. Ewentualnie .htaccess...


p.s. Serwis ma być widoczny pod własciwą domeną, a nie tą serwerową ;)

pawciok1989
08-08-2014, 00:21
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.