PDA

Zobacz pełną wersję : short_open_tag w .htccess



lukasznnn
25-02-2007, 12:32
Witam
Kupiłem sobie hosting i chciałem zainstalować joomle. Funkcja short_open_tag jest na on a powinna być na off. W związku z tym mam pytanie czy można w .htccess wyłączyć te ustawienie serwera(hosting zezwala na własne pliki .htccess)? Jeśli tak to jaką dyrektywę należy wpisać aby short_open_tag było off?

Obsługa hostingu nie chce tego zmienić bo twierdzi że to nie ma znaczenia gdyż chodzi tylko o interpretację znaczników <? i <?php.

Jeśli nie da sie tego zrobić w .htccess to co może mi nie działać? Na jakie składniki joomli może mieć to wpływ?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam

nexus246
25-02-2007, 14:59
Na żadne, natomiast jeśli chcesz zmienić jakieś ustawienie php w .htaccess to wpisz php_flag .....
np.
php_flag short_open_tags on

lukasznnn
25-02-2007, 16:16
Bez "s" chyba przy tag:
php_flag short_open_tag off

Wpisałem i teraz zamiast czerwonego on przy short_open_tag w kreatorze instalacji joomli mam czarne zero w tym ustawieniu zamiast zielonego off. Czy tak może zostać?
Zalecane Bieżące
short_open_tag off 0

nexus246
25-02-2007, 16:31
Może zostać, to ustawienie w sumie nie ma żadnego znaczenia.

zwiastun
25-02-2007, 16:53
Czasem jednak ma.
Jeśli pozostawione jest ustawienie ON, to w przypadku komponentów, w których projektanci pozostawili krótkie znaczniki: nie udaje się zakońćyć instalacji (wystaczy, że w pliku instalacyjnym jest krótki znacznik), w róznych momentach komponent się wysypuje). Doświadczyłem razy parę.

lukasznnn
25-02-2007, 17:03
Jak wyłączyłęm tą funkcję w .htccess to zrobiło się w ustawieniach bieżących "0" . No i teraz nie wiem czy jest wyłączona ta funkcja czy pozostaje on. Bo jakby była wyłączona to powinno pokazywać off na zielono przy ustawieniach bieżących.
hmm Coż pozostaje mi instalować i patrzeć co się dzieje.

Dzięki za pomoc...

nexus246
25-02-2007, 17:57
Jeśli pozostawione jest ustawienie ON

No tak, racja. Z tym, że to wartość OFF nie zezwala na tagi <? ?>