PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.x + aktualizacja PHP + Joomla1.5.x



james.bien
16-08-2014, 16:44
Witam!
Przepraszam, że pytanie nie dotyczy tylko Joomli, ale wszystko jest ze sobą powiązane.
Na serwerze mam wersję php 5.2.17 i chciałbym, aby zaktualizować do najnowszej wersji - choćby po to, żeby postawić Joomle 3.3.3. Co należałoby skonfigurować po aktualizacji php, aby nie "zepsuło" to serwisu, który jeszcze chodzi (co prawda już niedługo, ale jeszcze chodzi) na Joomli 1.5.x.? Co prawda administrator powinien wiedzieć, jak to zrobić, ale mam nadzieję, że ktoś z Forumowiczów napisze - po prostu bardzo mnie to ciekawi i jeśli ktoś mógłby się podzielić tą wiedzą byłoby miło.:)
Dzięki.

mjmartino
16-08-2014, 21:46
Najpierw podnieś wersje PHP do wymaganej dla J3 (5.3.10 min lub zalecane 5.4)
A potem migruj do najnowszej.
Oczywiście nie będzie to prosty proces ostrzegam z góry ;)

james.bien
17-08-2014, 21:07
Chcę uruchomić nową stronę na J3.
Ze starej strony można by zmigrować do 2.5 na przykład, ale tak jak piszesz i mam tego świadomość, może być pod górkę (choćby jak to zgrać z nowym szablonem, lub zmodyfikować stary do J2.5 - co też wydaję mi się mało wykonalne). Dlatego zakładam pozostawienie starego serwisu i już nie umieszczanie tam artykułów i uruchomienie nowego.
Generalnie chodzi mi o to, żeby po aktualizacji PHP:
1. stara strona chodziła do czasu uruchomienia nowej, ale stara nie będzie już rozwijana
2. uruchomić nową stronę na J3
3. przy działającej nowej na J3 próbować migrować ze starą stroną
Ale nie mam pojęcia czy taka możliwość istnieje. Czy można jakoś skonfigurować PHP po aktualizacji, żeby chodziła stara stronka jak i nowa.

Pozdrawiam
JB

zwiastun
17-08-2014, 22:53
Migrację starej do nowej przeprowadź na serwerze lokalnym, a po migracji po prostu zainstaluj zmigrowaną witrynę na serwerze.