PDA

Zobacz pełną wersję : Cache - w którym pliku?



panfasolka
16-08-2014, 20:05
Mam joomle 3 + komponent K2 (to raczej, że jest zainstalowany to bez różnicy :P) Otóż czy ktoś wie w którym pliku php joomla cache-uje artykuły/strony itp.? konkretnie chodzi o cacheowane pliki, które w panelu administratora są wszystkie wrzucone w grupę "PAGE". Potrzebuje znaleźć kod, który gdzieś tam (bo na pewno gdzieś to robi) sprawdza czy istnieje już dla danej strony utworzona scacheowana wersja czy nie.

Przeglądam każdy plik po kolei i nie mogę nigdzie znaleźć. Ew. ktoś wie jak z tej grupy "PAGE", która jest w zakładce "Opróżnij bufor" usunąć 1konkretną stronę ? Potrzebuje zrobić by usuwać z całego cache jeden konkretny url/artykuł itp. Bo cały cache mogę sobię usunąć przez:


$cache =& JFactory::getCache('page');
$cache->clean();

bo jakiejś w miarę ogarniętej dokumentacji dla metody clean() też nie znajduję i nie wiem jakie ew. parametry mogę tam przesłać. Może jakoś przez id strony da się odwoływać albo coś.

mjmartino
16-08-2014, 23:32
A po co tak kombinować ; > poczytaj o JotCache (http://www.jotcomponents.net/web-programming/jotcache) ;)

panfasolka
17-08-2014, 12:38
A bo nie cierpię szukać i instalować żadnych pluginów dodatkowych i komponentów. Swoją drogą poradziłem sobie innaczej ;) Może mniej ekskluzywnie ale napisałem na szybko moduł i renderuje go w tym szablonie w którym potrzebuje. A moduł jest nie cache-owany więc w miarę cel osiągnięty.