PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wstawianiem obrazków do artykułów



abonise
18-08-2014, 12:17
Witam,

Strona której dotyczy problem: http://technicqll.pl
Zainstalowana Joomla 3.3.3
Do dnia dzisiejszego nie było żadnych problemów z wstawianiem obrazków (czy to do artykuły, czy jako obrazek wprowadzenie / pełnego tekstu). W edycji artykuły wchodziłem w zakładkę "Obrazki i łącza" następnie klikałem ikonkę wybierz. W nowootwartym oknie wybierałem i klikałem w interesujący mnie obrazek (obrazki były wcześniej wgrane na serwer), automatycznie uzupełniało sie pole "Adres grafiki" po czym klikając wstaw obrazek został wstawiony. Teraz po kliknięciu nie uzupełnia się "Adres grafiki" więc klikając wstaw nie wstawiam niczego (jedyną opcją jest wpisanie tego adresu ręcznie).

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i jak go rozwiązać?

Pozdrawiam.

pablo741
19-08-2014, 20:31
wyczyść cookies, pamięć podręczną
ewentualnie spróbuj jce
i popraw błędy ort. na swojej stronie :)

abonise
19-08-2014, 21:25
Cookie wyczyszczone.
Pamięć podręczna również.
Testowałem to też na 2 innych komputerach.
Sprawdzałem to na kilku przeglądarkach.
Mam JCE i zastanawiam się czy to przypadkiem nie przez niego.

Dalej to samo, a co gorsza, jak chcę dodać obrazek do arta (a nie ilustracje wprowadzenia/pełnego tekstu) to nawet wpisując Adres grafiki nie łapie, klikam wstaw i pusto.

Błędy poprawie (dzięki)

Jola
20-08-2014, 02:10
Wyłącz proste adresy i sprawdź.
Odpowiednio skonfiguruj proste adresy i sprawdź.

abonise
20-08-2014, 08:11
Wyłączyłem proste adresy, niestety nie pomogło.

Odinstalowałem również niepotrzebne moduły/dodatki/komponenty które wcześniej były doinstalowywane. Zostawiłem tylko:
- sigplus
- CookiesAccept
- Noo Timeline
- Perfect Facebook Like Box Sidebar
- NoNumber Tabs

Wywaliłem nawet JCE, tez nie mopogło. Doinstalowałem najnowsze JCE, dalej to samo....

abonise
20-08-2014, 09:02
Znalazłem jeszcze coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=-cSirhg4YAE
Jednak w J 3.x nie mogę znaleść tych funkcji.

pablo741
20-08-2014, 10:54
masz aktualnego flash'a i java'ę?

abonise
20-08-2014, 11:22
Tak, aktualne. Zresztą pisałem że testowałem to na kilku komputerach (jeden z Xp, jeden z w7 i ostatni z w8)

Ogólnie to się stało nagle. Jedyne co mogło mieć na to wpływ to instalacja ContactForm Pro - tylko, że jego odinstalowałem.

abonise
20-08-2014, 13:25
Trochę na około, ale poradziłem sobie z problemem instalując komponent: Asikart RemoteImage: Image Manager. Teraz wszystko działa ok, czyli wychodzi na to, że to był problem z Image Manager'em. Ale dlaczego się tak stało - nie wiem. Tak więc jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić to proszę o info (zawsze mogę ten nowy komponent odinstalować - a wtedy znowu nie będzie działać - i sprawdzić rozwiązanie)