PDA

Zobacz pełną wersję : Użycie kilku styli dla górnego menu



Raffael
07-02-2006, 17:19
Witam.
Tworząc własny template w Joomla napotkałem na pewien problem.
Mam zestaw 9 buttonów w górnym menu

http://img51.imageshack.us/img51/7272/23ep.png

Chciałbym, żeby 4 z nich miały pewien obrazek jako tło, a 5 kolejnych korzystało z innego obrazka.

Jak ustawiam w css'ie background-image to wszystkie obrazki mają to samo tło. Zastanawiałem się czy nie dałoby się stworzyć 2 klas w cssie, ale w ten sposób, żeby topmenu mogło korzystać z obydwu ?

Jeżeli ktoś zna jakikolwiek sposób rozwiązania tego problemu to
byłbym wdzięczny za pomoc.

magic
07-02-2006, 17:51
Pogrzeb w .../modules/mod_mainmenu.php i / lub (ewentualnie) w .../components/com_content/content.php i content.html.php
Chyba tylko tyle mogę Ci doradzić ...

Edit

W sumie to jednak jest rozwiązanie twojego problemu - bez grzebania w kodzie.
Każde menu, to moduł.
W Joomla! możesz mieć tyle menu (i modułów) ile chcesz.
Dla każdego modułu (w tym menu) możesz w jego konfiguracji przypisać:
- Przyrostek klasy stylu menu
- Przyrostek klasy CSS modułu
a to znaczy, że możesz wszystko ...
Każdy moduł Joomla! możesz wstawić w odpowiednie miejsce na stronie (dostępne miejsca określone są w index.php templatki jakiej używasz) - robisz to również w ramach konfiguracji modułu w Administratorze.
No to teraz: przedmiotowe menu masz ustawione na pozycji user3 (tak zakładam na podstawie obrazka wyżej) - co stoi na przeszkodzie, żeby na tej samej pozycji (poziome miejsce, które zajmuje obecnie przedmiotowe menu) wstawić 2 różne menu po kolei? Każde z własnym wyglądem dzięki CSS (użyciu w/w Przyrostków)?
To może być, to ...

Raffael
07-02-2006, 18:55
Dzięki za pomoc, skorzystałem z miejsca w którym był element szukaj i wstawiłem tam 2 menu.