PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a wersje językowe



jaackoo
19-08-2014, 21:06
Witam
Mam problem z ustawieniem wielojęzycznoścci na mojej instalacji joomla 2.5.9
Włączyłem filtr języków oraz kod języka, w ustawieniach języka treści dodałem kod języka polskiego oraz czeskiego.
Utworzyłem menu Polskie oraz czeskie - zaznaczyłem strony startowe w konkretnych językach.
Przy rozwijaniu menu widzę flagi przy utworzonych menu ale niestety przełącznik na stronie pokazuję mi tylko flagę języka Polskiego?
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę szukać przyczyny wyświetlania się tylko przełącznika na jeden język?

Pozdrawiam

zwiastun
20-08-2014, 00:08
Joomla 2.5.9 to trzeba najpierw zaktualizować, a dopiero potem robić cokolwiek innego.


Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę szukać przyczyny wyświetlania się tylko przełącznika na jeden język?
Przyczyna leży, jak zawsze w takich przypadkach, w zlej konfiguracji. Niestety, ani na tym, ani na żadnym innym poważnym forum wróżbitów nie ma.
Prześledź jesz raz, czy poprawnie skonfigurowałeś wielojęzyczność, np. korzystając z tego poradnika
http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/multi-lingual-steps-by-steps.html

marois
25-11-2014, 19:23
Sprawdź czy nie popełniłeś błędu podczas tworzenia nowego języka np w jego znaczniku np Polski pl-PL, angielski en_EN itp.
Poza tym kolejność przy tworzeniu witryny wielojęzykowej to:
instalacja pakietów językowych, utworzenie języka treści(tu uwaga na znacznik), tworzenie kategorii dla odpowiednich języków, menu dla języków(wraz z modułami do menu) ja zmieniam jeszcze główne menu Main menu na Main menu_wszystkie i wycofuje z publikacji, ustawienie w każdym menu dla poszczególnych języków strony domyślnej, tworzenie artykułów, publikacja modułu przełącznika języków, włączenie System filtr języków.
Szczególnie na działającej już witrynie to sporo roboty.

Almon
03-12-2014, 21:27
A ja mam pytanie, czy ktoś z Was posiada może taki "krok po kroku" jak wskazuje zwiastun - ale... po polsku?

zwiastun
03-12-2014, 23:45
A ten po angielsku i w paru innych językach jest tak trudny do zrozumienia? Translator Google nie wystarczy?
Przekaż darowiznę, korzystając z tego adresu i podaj mi info na PW, a prześlę Ci poradnik po polsku: http://fundacja.joomla.pl/pomagaj/wyslij-darowizne

marois
04-12-2014, 09:38
Tak jak pisałem w poprzednim poście.
1.instalacja pakietów językowych – rozszerzenia – języki i tu instalujesz wybrany pakiet języka,
2. utworzenie języka treści - wybierasz kolejną zakładkę w pozycji języki(języki treści i tworzysz nowy wypełniając parę pól) (tu uwaga na znacznik języka np. polski to pl-PL)
3.tworzenie kategorii dla odpowiednich języków, np. mamy kategorię sport to tworzymy sobie jeszcze sport_angielski itp
4. menu dla języków(wraz z modułami do menu), tworzymy dla każdego języka oddzielne menu(np. jeżeli mamy już. w main menu (aktualności, o nas itp. To tworzy takie same menu dla Polskiego, Angielskiego itp. i główne menu Main menu zmieniamy na Main menu_wszystkie i wycofujemy z publikacji, tworzymy moduły dla każdego z utworzonych menu - moduły - utwórz itp
5. ustawienie w każdym menu dla poszczególnych języków strony domyślnej - obowiązkowo,
6. tworzenie artykułów dla poszczególnych wersji językowych z wyborem odpowiedniego języka,
7. publikacja modułu przełącznika języków(zaznaczamy gdzie ma się pojawić),
8. włączenie System filtr języków.
To już chyba tak na szybko tyle tak robię i działa.

zwiastun
04-12-2014, 12:43
Widzisz, jakie to proste!

Gall Anonim
04-12-2014, 15:32
Aczkolwiek -
jeszcze - skojarzenia
opisy dla wersji językowych
i kilka innych niuansów :spoko: bez których co prawda wielojęzyczność będzie działać ale po ich wykonaniu witryna będzie działać bardziej poprawnie

Almon
04-12-2014, 17:47
Bardzo dziękuję. Spróbuję. Co do wpłaty na fundację, chętnie pomogę. Są jakieś minimalne progi, związane z jakimiś prowizjami? Żebym nie zrobił jakiegoś kłopotu.

zwiastun
04-12-2014, 20:51
@Almon: nie ma progów :)

Almon
04-12-2014, 23:26
Fundacja Otwarte Źródła skromnie, ale zasilona :-)