PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączanie ikon e-mail, drukuj - hierarchia dziobania czyli pytanie jak działa system



Digger
19-08-2014, 23:17
Uczę się Joomla!
Chciałem usunąć domyślne ikony "e-mail" i "drukowanie" z domyślnego szablonu.
Doraźnie pomógł post KahrloS'a (thx) ale mnie interesuje hierarchia dziobania czyli jak w tej kwestii działa Joomla! i co po kolei sprawdza przed wygnenerowaniem strony.

Opcja "Ustawienia artykułu" jest w trzech miejscach:
1. Artykuły - zakładka główna,
2. Artykuły - redagowanie,
3. Projektant pozycji menu - dostosuj.
Zgodnie z sugestią KahrloS'a dokonałem zmiany w pozycji 3. wyżej i zagrało - ikony z wybranej strony zniknęły.
Natomiast nie wiem dlaczego.
Na logikę: są ustawienia globalne w pkt.1 które powinno dać się przesłonić zmianą w pkt.2
Zupełnie nie rozumiem co ma menu do widoczności lub nie ikon?
Przeszukałem angielską i polską dokumentację - nic sensownego nie znalazłem.

Jakby ktoś miał jakąś wiedzę co - w tym przypadku - system odpytuje i w jakiej kolejności zanim wygeneruje stronę - to opis w krótkich żołnierskich słowach byłby mile widziany.
(Uczę się na Joomla! 2.5.24)

zwiastun
20-08-2014, 00:44
Na logikę: są ustawienia globalne w pkt.1 które powinno dać się przesłonić zmianą w pkt.2
Zależy, jaką logikę masz na myśli :)
1. Najniższy priorytet mają ustawienia globalne. Mogą być nadpisane (przesłonięte) przez ustawienia pozycji menu i ustawienia artykułu
2. Ustawienia w pozycji menu mają wyższy priorytet niż ustawienia globalne (nadpisują ustawienia globalne)
3. Ustawienia w artykule mają najwyższy priorytet, ale tylko wówczas, gdy w ustawieniach pozycji menu zostanie zaznaczona opcja "Użyj ustawień artykułu".

Digger
20-08-2014, 15:59
Dzięki za ekspresowy odzew i wyjaśnienie.

Mam na myśli logikę typu zdrowy rozsądek i krytyczny ogląd rozwiązań systemowych Joomla! przez początkującego w trakcie nauki, zdolnego jednak do samodzielnej refleksji :)

Kolejność dziobania została wyjaśniona - i to była główna przesłanka mojego pytania.

Nadal jednak nie rozumiem co do zasady dlaczego ustawienia menu pchają się między ustawienia globalne i ustawienia artykułu.
Jakie są praktyczne przesłanki takiego rozwiązania?
Czy chodzi o dziedziczenie oszczędzające robotę (jednorazowa zmiana ustawień) w odniesieniu do zamiany parametrów wyświetlania grupy artykułów?
I jak to jest w tej sytuacji z relacją "1 do wielu"?
Ale to pewnie przekracza już ramy Forum.