PDA

Zobacz pełną wersję : Jeden link - dwie strony



slawtaz
25-02-2007, 14:01
Chciałbym zrobić coś takiego aby jeden link dla użytkowników niezalogowanych odnosił się do innej strony a po zalogowaniu do innej. Przypuszczam że tego wprost z panelu admina joomli zrobić się nie da, ale może jest jakieś obejście. mogą to być dwa linki i jakoś je urywać lub coś podobnego.

Jest takie coś wykonalne ??

zwiastun
25-02-2007, 14:05
Pomysł "ciekawy" - jeden link, jeden adres prowadzący do dwóch różnych zasobów.
Chyba, że ja tu czegoś nie rozumiem.

slawtaz
25-02-2007, 14:37
To ma byc psełdo jeden link. Tzn. chodzi mi o to żeby zrobić coś takiego że jak na strone wejdzie użytkownik niezalogowany to pod linkiem "Link" wejdzie do jednej strony. A jak użytkownik sie zaloguje to pod tą samą nazwą linka "Link" wejdzie do innej strony. Nie powiedziałem że to musi być jeden link (ma być widoczny jako jeden i ten sam ale to w rzeczywistosci bedą dwa różne).

A konkretniej to mam dwa forumlarze (jeden do wysyłania wiadomości a drugi do wiadomości i plików) i chce żeby użytkowik niezalogowany mógł przesłać mi tylko wiadomość a użytkownik zarejestrowany żeby miał możliwść przesyłania mi też plików. Formularze zrobiłem za pomocą com_facileforms. Chyba że jest jakaś inna metoda zrobienia tego (np bezpośrednio w komponencie -> ten komponent znam tylko tak pi*drzwi :P)
Myśle że to już jest bardziej zrozumiałe.

Pozdrawiam

nexus246
25-02-2007, 15:02
Zrób 2 różne menu. W jednym będą linki dla anonimowych, w drugim dla zarejestrowanych. Zrób 2 pozycje modułów np. left_anonim, left_registered
Na left_anonim wrzuc moduł dla anonimów, na left_registered dla zarejestrowanych.

W szablonie zapodaj:
if($my) {
//left_registered;
}else {
//left_anonim
}

slawtaz
25-02-2007, 15:29
Dwa menu zrobiłem. A jak zrobić te 2 pozycje modułów np. left_anonim, left_registered ??

nexus246
25-02-2007, 16:29
Edycja templatki, tak jak napisałem. Ładowanie modułów realizuje funkcja mosLoadmodules('nazwa_pozycji).

slawtaz
25-02-2007, 16:40
w pliku templatki powinieniem wywołać m.in. mosLoadmodules('left_registered') ale musze jakoś zrobić aby w edycji mojego menu była możliwa do wybrania pozycja left_registered. Więc jak zorbić żeby ona sie pojawiła na liście pozycji bo dodanie tego w kodzie templatki nic nie daje ??

slawtaz
25-02-2007, 16:59
Co robiw tym przypadku funkcja mosCountModules( "left" ) ??

nexus246
25-02-2007, 17:58
Nazwy pozycji modułów edytujesz w panelu adm strony gdzie w okolicach Templates są. "Module positions" poszukaj.

slawtaz
25-02-2007, 18:23
Ślepy byłem przeszukałem wszystko oprócz tej pozycji menu (templates).
Mam jeszcze pytanie w sprawie tego if'a:

Ja wstawiłem coś takiego:

if($my) {
mosLoadModules ( "left_reg" );
}else {
mosLoadModules ( "left_anonim" );
}

ale za bardzo to nie działa :/ i co to jest to $my (czy ma być to czy coś trza za to podstawić ??) bo mam wrażenie że ten warunek jest cały czas spełniony (czy zalogowany czy nie) i nigdy nie wchodzi do else .

nexus246
25-02-2007, 21:00
Przepraszam za małą nieścisłość i polecam opcję szukaj.
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4036&highlight=zalogowany

Jak sprawdzasz tym sposobem (czyli if empty), to u góry jest niezalogowany a po else zalogowany.

slawtaz
25-02-2007, 21:13
Oki dzięki już wszystko wyjaśnione. A co do opcji szukaj - czasami sie ma takie szczęście że sie akurat nie znajdzie tego co sie szuka.

Pozdrawiam i dzięki :)

jarek28
10-03-2007, 20:25
czy jest gdzieś polska wersja tego komponentu com_facileforms_144 ?

zwiastun
10-03-2007, 20:46
Chciało się Zosi jagódek, ale, niestety, jeszcze nie zakwitły. Nie ma.

jarek28
11-03-2007, 11:17
Dzięki "zwiastun" , a może ktoś nad tym pracuje, i w najbiszym czasie się pojawi. Ewentualnie może wiesz jaki inny mógłbym zastosować , gdyz potrzebuje zrobić na stronie formularz , który po wypełnieniu bedzie mozna odrazu wysłac , zaznaczam że z angielskim jestem na bakier;)

vj_
25-03-2007, 19:45
Dzięki "zwiastun" , a może ktoś nad tym pracuje, i w najbiszym czasie się pojawi. Ewentualnie może wiesz jaki inny mógłbym zastosować , gdyz potrzebuje zrobić na stronie formularz , który po wypełnieniu bedzie mozna odrazu wysłac , zaznaczam że z angielskim jestem na bakier;)


A dużo tego tłumaczenia tam jest ?

Jak nie, to wyślij do mnie na pocztę, zobacze co się da zrobić.