PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie nowych elementów (linków) do menu. Jak skonfigurować?



maslow_info
25-02-2007, 14:59
Witam..

Proszę o pomoc dotycząca dodawania nowych linków do manu.

Standardowo każdy dodawany link dodawany jest do menu na samym dole. Aby przenieść go na górę należy w menedżerze menu zmienić kolejność.

Czy jest jakiś sposób, a jeśli tak to co muszę zrobić, aby kolejne dodawane pozycje do menu automatycznie były u góry?

Proszę o odpowiedź

pozdarwiam:)

maslow_info
02-03-2007, 16:59
Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc w sprawie opisanej powyżej, to bardzo ważne. Proszę o odp.

Rybik
02-03-2007, 20:23
nie ma takiej opcji, mozesz natomiast przypisac numer pozycji ujemny albo zerowy [potem kliknac dyskietke] co powinno skutkować wrzuceniem pozycji na top i renumeracją całej listy (zamiast mozolnie klikać na strzałeczki, albo wypełniać wszystkie pola kolejności)

maslow_info
02-03-2007, 20:28
mozesz natomiast przypisac numer pozycji ujemny albo zerowy [potem kliknac dyskietke] co powinno skutkować wrzuceniem pozycji na top i renumeracją całej listy


Czyli jest jakiś cień nadziei, że może się to udać. Powiedzi mi prosze jeszcze co dokłądnie wpisać i co spowoduje, że wpisze ujemną liczbę a co jeśli dodatnią? Co muszę zrobić (jestem zielony w tych sprawach). Z góry dzięki.

Rybik
02-03-2007, 20:44
dodajesz linka, strona sie przeladowuje i widzisz liste linkow (tabela) tam sa rozne kolumny , m.in. strzaleczki a po prawej od strzałeczek masz okienka z liczbami (rosnąco w dół) są to jedyne okienka gdzie można coś wpisać na tej czesci panelu administracyjnego (manager menu)

na szczycie (w nagłówku) kolumny gdzie są okienka liczbowe jest jakaś ikona (zwykle dyskietka) która zapisuje kolejność. Możesz dowolnie wypełniac te okienka liczbami:
a) zmienic kolejnosc
1
2
3
na
2
3
1

b) wymusić pierwszeństwo
1
2
..
99

na
1
2
..
0 (lub -1)

po zapisaniu (mała dyskietka) lista zostanie posortowana wg nowej kolejnosci

[tak naprawde te strzałeczki tylko zmieniają wartość tego pola o +/-1]