PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie strony - nie działająca strona



dziadzia
22-08-2014, 16:04
Po przeniesieniu strony na nowy host niestety nie działa... wyskakuje mi błąd:
jos-Error: Application Instantiation Error

JFactory :: getApplication() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/index.php:29
JApplication :: getInstance() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/factory.php:102
JError :: raiseError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/application/application.php:184
JError :: raise() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:251
JError :: throwError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:176
call_user_func_array() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:214
JError :: handleCallback()
call_user_func() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:765
JError :: customErrorPage()
JFactory :: getApplication() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:784
JError :: raiseError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/factory.php:99
JError :: raise() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:251

co jest najciekawsze panel administracyjny działa poprawnie... co jest grane?! plik configuration.php jest poprawny, tzn pozmieniałem wszystko tak jak jest na nowym hoscie. Bardzo proszę o pomoc.

mjmartino
23-08-2014, 16:29
Podstawowe pytanie czym przenosiłeś stronę ; >

dziadzia
24-08-2014, 11:03
total commanderem :) domena przetransferowana została z nazwa.pl do az.pl zmieniłem w pliku configuration.php nazwę bazy danych, usera, oraz hasło, czyli wszystko co się zmieniło po przeniesieniu domeny... Generalnie strona już działa, ale zrobiłem to od drugiej strony, tzn zainstalowałem na tyl serwerze (az.pl) nową gołą joomle, następnie skopiowałem wszystkie pliki oprócz configuration.php ze starej joomli do nowej i śmiga :) pytanie tylko dlaczego wcześniej nie działało, czy może joomla ma jakieś zabezpieczenia? W pliku configuration.php widziałem jeden wiersz który mnie zaintrygował, chybe secret czy coś takiego gdzie był podany dość długi ciąg znaków, może to jakieś hasło czy zabezpieczenie?

mjmartino
24-08-2014, 11:10
Prawdopodobnie nie wszystkie pliki się skopiowały poprawnie. Jest to dość częste bo jest ich dużo i czasem transfer się zrywa.
Należało by wykonać kopie Akeeba Backup w wersji podstawowej jest za darmo :) wówczas masz jeden plik zip lub jpa i sprawa jest o wiele prostsza.
Joomla niema zabezpieczeń odnośnie przenoszenia z serwera na serwer.

public $secret joomla używa tego kodu wewnętrznie w celach bezpieczeństwa używa się go też do wywoływania zdalnie skryptów i wówczas przeważnie potrzebny jest ten ciąg znaków "secret"