PDA

Zobacz pełną wersję : Publikacja własnego komponentu wraz z modułami na stronie.



thed
23-08-2014, 22:45
Witam serdecznie,

z Joomlą mam do czynienia od dwóch tygodni, przejrzałem kursy, wiem jak tworzyć własne moduły, jak je publikować w sposób, aby wyświetlały się tylko na wybranych stronach z pozycji menu, super wygodna sprawa ! Ale...
W trakcie pracy pojawiła się potrzeba dopisania komponentu, który będzie przetwarzał skomplikowaną logikę paru zdarzeń (będę wywoływał komponent z zadanymi parametrami), jak napisać komponent w stylu helloworld Joomla 3.3 opanowałem, potrafię go wyświetlić w taki sposób - www.HOST.np/index.php?option=com_helloworld (http://localhost/joomla/index.php?option=com_helloworld)

I teraz pojawia się problem...
Chciałbym ten oto komponent com_hellowrold podpiąć pod pozycję menu (podstronkę w menu), jak to zrobić? No wyczytałem, że mogę utworzyć nową pozycję w menu i podpiąć jako zewnętrzny link i tam wklepać link z komponentem (index.php?option=com_helloworld Tylko co z resztą treści na stronie? To mnie nie urządza w żaden sposób.

Zależy mi na takim efekcie...
7789
Chcę opublikować na Home (stronie głównej) własny przez siebie napisany komponent, tylko i wyłącznie na tej stronie. A dodatkowo umieścić wybrane moduły.

Proszę o pomoc i wskazówki, to już drugi dzień kiedy googluję polskie hasła, angielskie i nic..., pozdrawiam !

Gall Anonim
24-08-2014, 10:47
Komponent ma swoje pole w szablonie i cała reszta to struktury otaczające - zwykły artykuł lub ich przegląd to również tak naprawdę również element komponent służący do różnych metod ich publikacji.
Jeżeli interesuje cię jak to wygląda => wejdź w szablony i użyj podglądu pozycji w danym szablonie, jeżeli "oczko" jest nieaktywne, należy wejść w opcje (górny, prawy róg) i je aktywować.
all

Bazyl
24-08-2014, 12:07
Cześć,

To znalazłeś: http://docs.joomla.org/J3.x:Developing_a_MVC_Component/Adding_a_menu_type_to_the_site_part ?

thed
24-08-2014, 15:34
Rewelacja, właśnie chodziło o taką publikację komponentu z poziomu Projektanta Menu. Dzięki serdeczne !