PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne tworzenie kont - LDAP



JakTyn
25-08-2014, 14:04
Postawiłem wewnętrzną strone firmową na Joomli i chciałem aby użytkownicy logowali się z wykorzystaniem swojego konta w Active Directory. Skonfigurowałem dodatek "Uwierzytalnianie LDAP" i logowanie z wykorzystaniem kont przebiega bez żadnych problemów, lecz Joomla nie tworzy kont użytkownika mimo ze taka opcja jest zaznaczona. Po zalogowaniu użytkownik nie może się wylogować i wisi zalogowany na stronie dopóki nie zostanie usunięty wpis w bazie danych w tabeli xyz_session.
Jest jakiś sposób aby Joomla zaczęła tworzyć konta uzytkowników automatycznie?

Gall Anonim
25-08-2014, 14:43
Zobacz jaka jest sama konfiguracja Joomla, zobacz co się dzieje na liście użytkowników po stworzeniu konta i daj znać.
all

JakTyn
25-08-2014, 14:50
Z normalnymi użytkownikami zarejestrowanymi na stronie nie ma żadnych problemow. Problem dotyczy tylko tych z Active Directory. Po zalogowaniu uzytkownika domenowego ani w panelu administracyjnym ani w bazie danych nie przybywa nic nowego. W bazie dodaje się tylko wpis o sesji uzytkownika

JakTyn
26-08-2014, 11:58
Z tego co widzę to użytkownik zalogowany z domeny jest widziany jako gość i dlatego nie tworzy się jego konto, ale nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Jdwind
26-08-2014, 22:01
A może coś znajdziesz u źródełka (http://docs.joomla.org/LDAP)?

JakTyn
26-08-2014, 22:16
Dziękuję za pomoc, ale problem już został rozwiązany. Okazało się, że w Active Directory pole UID było nie ustawione. Po zmianie na inne pole konta użytkowników były poprawnie tworzone i użytkownik mógłsię bez problemu wylogować.