PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 404 - brak rozwiązania



gorek
28-08-2014, 11:07
Witam,
i przyszła ta chwila, że po raz pierwszy korzystam z pomocy forumowiczów..
Na home.pl mam postawioną stronę rotex-bud.pl - Joomla 3. W ostatnich dniach dokonywałem modyfikacji stopki (dot. tekstu w stopce).
Testowałem stronę po zapisie zmian w plikach i wszystko było ok. Jednak od wczoraj wyświetla się bład 404.
Od razu uprzedzę, że moja bezradność spowodowana jest tym że przetestowałem wszelkie propozycje znalezione na forach lecz bez sukcesu.
Zmieniałem konfigurację domeny, dokonywałem zmian w plikach .hatccass, configuration itp zgodnie z zaleceniami forumowiczow.

Czy jesteście w stanie mi doradzić rozwiązanie tego problemu..?

gorek
28-08-2014, 23:15
jakaś podpowiedź...?

Jdwind
28-08-2014, 23:18
A gdzie dokonałeś tych zmian? W pliku czy w module?

gorek
28-08-2014, 23:34
w pliku

Gall Anonim
29-08-2014, 18:38
To przywróć poprzednią wersję pliku a potem zastanów się co namieszałeś - chociaż 404 to nie znaleziono - pytanie co było do znalezienia - nie zgadzają ci się pozycje albo włączyłeś proste adresy a htaccess.txt nie został zmieniony na .htaccess
lub to jest ten plik w którym namieszałeś - bo tak się składa że zapomniałeś napisać w którym pliku.

gorek
29-08-2014, 20:11
@Gall Anonim, Komunikat błędu 404 to nie znaleziono artykułu.
Nazwę pliku htacces zmodyfikowałem (.htacces) i też nic...
Przywróciłem wszystkie modyfikowane pliki i nic.

Przy zapisywaniu zmian w PA Joomla wyświetlał się błąd o treści JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem.
Przeprowadziłem konfigurację wg. poniższego linku i błąd udało się usunąć.
"ciach"

Ale niestety nie mam patentu na błąd 404...... Chyba będę musiał postawić stronę od pocątku :-(

Gall Anonim
29-08-2014, 22:39
Tak się składa że 404 to jest błąd nie znaleziono (tyle że faktycznie nie koniecznie artykułu ale elementu do którego kieruje cię ścieżka przeglądarki)
Co do problemu którego rozwiązanie wskazałeś to kwestia ustawienia separacji katalogów w których osadzasz Joomla - jakoś tak nie mam potrzeby dokonywać zmian w rdzennych plikach Joomla - wystarczy poprawna konfiguracja serwera - all
A może tak zmień w konfiguracji stronę domyślną

gorek
29-08-2014, 23:15
ćwiczyłem ten krok.. Też bez żadnego efektu. Teraz przenoszę zaczętą stronę z localhosta na serwer. Używam Akeeba. Zmodyfikowałem nazwę pliku htaccess i wielka du...a
coś zrobiłem nie tak przy przenoszeniu. Strona się nie wyświetla, a w onie adresowym Firefoxa wstawia mi jakieś długie adresy http://www.rotex-bud.pl/www.rotex-bud.pl/www.rotex-bud.pl/index.php/component/banners/click/www.rotex-bud.pl/www.rotex-bud.pl/index.php/component/banners/click/2#right

chyba przejde na Wordpressa

gorek
30-08-2014, 00:33
Działa !
Dzieki temu tutkowi udało się reanimować stronkę
"ciach"
Wielkie dzieki TomTar

- - - Updated - - -

Zamykam temat

Gall Anonim
30-08-2014, 12:29
Rozwiązanie fatalne, jak napisałem na wskazanej przez ciebie stronie "ryzyko wywalenia witryny kosmos" po aktualizacji, ryzyko włamania bez aktualizacji. A je jeszcze jedno - jak mi wpakujesz na forum jeszcze raz link do takiego rozwiązania na forum to dostaniesz czerwońca :-)
Zamykam i kasuję linki.
all
P.S. Nie ważne że działa - ma działać poprawnie, zgodnie z regułami i bezpiecznie.