PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie na inny serwer Nazwa.pl Komunikat Database connection error (2): Could n



Dawka117
28-08-2014, 12:24
//usunąłem dane - zwiastun //


Komunikat Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
Przenoszę serwer z activ pro na activ mini w serwisie nazwa.pl

Wszystkie pliki zostały przesłane na stronę poprzez nowe ftp, założone na serwerze dawka117, strona działa gdy w pliku configuration są dane starej bazy z serwera pro, natomiast gdy konfiguruje go z danymi nowej założonej bazy, wyświetla się komunikat.

Wykonałam eksport starej bazy do pliku bz2 i importowałam do nowej bazy, jednak nie przesyłałam pliku bazy do serwera przez ftp, nie wiem czy to konieczne, i gdzie trzeba by było ręcznie wgrać ten plik, a nie chce namieszać.

Proszę o pomoc, Pozdrawiam

zwiastun
28-08-2014, 12:43
Usunąłem dane dostępowe. @Dawka117: takich danych nie podaje się publicznie ze względu na bezpieczeństwo - one nie są aż tak trudne do zdobycia, przynajmniej niektóre, ale ujawniając je publicznie oszczędzasz bandziorkom internetowym 30-60% pracy.
Cudów nie ma:
Jeśli podałaś w pliku konfiguracyjnym poprawne dane dostępowe do nowej bazy danych to musi ja odczytywać.
Błąd może być w:
* adresie serwera (zwykle localhost, ale może trzeba wpisać konkretny adres - zapytaj administratora)
* nazwie bazy danych
* nazwie użytkownika bazy danych
* haśle użytkownika
Jeśli to nie działa, kontaktuj się z administratorem serwera

marian_mk
28-08-2014, 13:55
z tego co wiem na nazwa.pl po adresie hosta nalezy podac port np:
sql.nazwadomeny.nazwa.pl:3307

Dawka117
29-08-2014, 09:34
Dziękuje Marian_mk, zgadza się należy użyć portu.
Taką samą informacje podał mi administrator.
Dziękuje za pomoc.