PDA

Zobacz pełną wersję : Przekroczenie maksymalnej liczby zapytań do bazy danych



rollbun
29-08-2014, 18:09
Cześć,

Mam sklep internetowy postawiony na Virtuemart 2 na Joomla 2.5.
Dzisisiaj dostawca serwera (Netart - nazwa.pl) zablokował moją bazę danych pod pretekstem przekroczenia maksymalnej liczby zapytań do mojej bazy danych. Limit wynosi 400 tys dziennie, u mnie natomiast odnotowywano wielkości ponad 48 mln dziennie.
Czy ktoś z Was wie może skąd u mnie takie gigantyczne ilości zapytań? Skąd to się może brać i co mogę teraz zrobić, aby zmniejszyć tę ilość?

mjmartino
29-08-2014, 19:03
Z białej kuli ciężko coś wywróżyć.
Podałeś tyle danych że raczej nikt nic nie wywnioskuje.

Gall Anonim
29-08-2014, 19:21
To się zapytaj panów z netartu czemu się znowu z DNS'ami bawią ewentualnie czemu taki eh i ah hostingodawca nie ma aktywnych zabezpieczeń przeciw DDos, no i niech będą tak uprzejmi i dadzą logi systemowe :-)
Pomijając fakt że ciągle mają cuda wianki na serwerach, - kiedyś opisywałem jak dwóch różnych adminów podawało mi - dane od czapy - a testy wskazywały jeszcze coś innego (zresztą summarum okazało się że to właśnie zewnętrzne testy "miały" rację), w bodajże kwietniu mieli potężną wpadkę, a od mniej więcej dwóch tygodni znowu są problemy w ciągu dnia i cuda pomiędzy 1.30 a 3.30 w nocy kiedy panowie bawią się w eksperymenty.
Tak więc niech dają logi :-) a złapiemy ich za rogi :-)
No chyba że sam ostatnio coś nawywijałeś i niepotrzebnie się czepiam ale tak jakoś mam alergię na tą firmę.

rollbun
29-08-2014, 19:57
Właśnie od paru godzin czekam na logi od nich.
Joomla była zawsze aktualizowana, tak samo virtuemart 2.
Jeśli się okaże, że to ataki DDoS, to kto za to odpowiada? Ja czy netart?

Gall Anonim
29-08-2014, 20:20
Szanujący się hostingodawca powinien sam o to zadbać, tyle że nie leż to w interesie netart'u - bo zazwyczaj proponują droższą usługę :-) w takiej sytuacji

rollbun
29-08-2014, 20:31
Te kwietniową wpadkę i dobrze ja pamiętam. Telefonów nie odbierali, a sklepy internetowe traciły przez kilka dni klientów.
Wciąż czekam na logi...