PDA

Zobacz pełną wersję : Canonical



wolski
01-09-2014, 08:41
Witam wszystkich,

Przejrzałem dotychczasowe tematy na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mam stronę postawioną na Joomli 3 i potrzebuję zrobić tam canonical. Chodzi o to, że mam odzież unisex i występuje ona i w dziale dla dziewczyn i dla chłopców. Ściągnąłem 2 pluginy ale nie bardzo wiem jak sie nimi posłużyć. To darmowe pluginy ze strony extension.joomla, jeden nazywa się po prostu Canonical, drugi Rel Canonical Alt Host. Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić po zainstalowaniu, użwał tego albo ma inny pomysł (darmowy) na poradzenie sobie z canonicalem to bardzo proszę o pomoc, byłbym bardzo wdzięczny.

mjmartino
01-09-2014, 09:09
Pluginy zazwyczaj działają tak że po instalacji wystarczy włączyć. Z tym pluginem co podałeś nie miałem styczności ale z opisu wynika że nic więcej nie trzeba grzebać w zasadzie.
1.Wyczyść cache
2.Zostaw tylko jeden plugin do w/w funkcjonalności
3.Włącz plugin
4.Sprawdź czy działa

wolski
01-09-2014, 09:26
Włączyłem tylko jeden plugin, próbowałem i z jednym i z drugim ale nigdzie żadna opcja ani możliwość ustawienia czy włączenia tego Canonciala mi się nie pojawiła, nie wiem czy trzeba może to jakoś wpisać w artykuł. Ale dzięki za odpowiedź

mjmartino
01-09-2014, 10:48
Hmmm a czy generalnie sprawę można było załatwić zwyczajnie aliasem. dziewczyny-unisex.html i chłopcy-unisex.html
Czy gdzie ty tego unisex'a chcesz umieścić że krzyczy CI że jest duplikat ?

czy chcesz aby jeden i drugi link wskazywał na to samo ?

wolski
01-09-2014, 11:04
Chodzi o to, że mam właśnie /dziewczyny/plecaki/plecak10 i chlopcy/plecaki/plecak7 powiedzmy, a są to te same plecaki, ten sam opis, ten sam tekst to chciałem wskazać to jakoś Google, właśnie poprzez ten canoncial

Jac
01-09-2014, 11:19
To zróżnicuj opisy tego produktu dla dziewczyn i chłopców, zróżnicuj również title, żeby każdy był niepowtarzalny. Dzięki temu możesz więcej zyskać w wyszukiwarce.

mjmartino
01-09-2014, 11:19
Muszę sprawdzić na stronie testowej jak ten plugin w takim razie działa :)

wolski
01-09-2014, 11:26
Jac niestety jeżeli mam tych produktów tysiące a setki się powtarzają i to nie tylko w dwóch miejscach różnicowanie opisów zajęłoby mi tydzień..
mjmartino ok, byłbym bardzo wdzięczny

Jac
01-09-2014, 11:44
Twoja sprawa, nie moja. Podpowiedziałem tylko Tobie, co moim zdaniem byłoby optymalnym rozwiązaniem. Kiedy chce się coś skutecznie sprzedawać przez internet, trzeba się trochę bardziej wysilić. Tysiące produktów nie są usprawiedliwieniem, że czegoś nie można zrobić.

wolski
01-09-2014, 13:34
Oczywiście. Wiem, że to tylko podpowiedź i dziękuję za nią. Nie chodzi tu jednak o to, że nie można tego zrobić, bo ja wiem, że można :-) ale niestety nie mam na to czasu, chcę to zrobić przez canonical i o to pytam, a nie o to, czy mogę zmienić opisy w każdym produkcie, bo wiem, że mogę.. Nie trzeba być od razu zgryźliwym.. Pozdrawiam i dzięki za uwagę