PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł listy artykułów z etykietą w K2 Joomla



Slawwwek
01-09-2014, 18:47
Dzień dobry,

Pracuję na Joomla 2.5.24 + K2 2.6.8.

Postanowiłem zoptymalizować widok listy artykułów z "etykietą" czyli "tagItemList".

Pozbyłem się już tekstu "Wyświetlenie artykułów z etykietą:" z tytułu strony poprzez nadpisanie tłumaczenia...
Teraz chciałbym aby etykieta wyświetlała się nad listą artykułów abym mógł ją sobie ładnie "ubrać" w jakąś h1 może h2...
Plikiem który zapewne odpowiada za widok listy artykułów z etykietą jest plik "tag.php" w componencie K2 Joomla.


Czy może ktoś z szanownych forumowiczów dopisywał już taki kod i będzie chciał się podzielić wiedzą.

Jac
01-09-2014, 19:19
Jeśli wiesz co to jest nadpisywanie szablonów i znasz odrobinę angielski, zacznij od tego:

http://getk2.org/documentation/tutorials/77-k2-template-override-package-comparison (http://getk2.org/documentation/tutorials/77-k2-template-override-package-comparison),
http://getk2.org/documentation/tutorials/174-templating-with-k2-and-the-concepts-of-sub-templates.

Reszta to modyfikacja kodu.

Slawwwek
01-09-2014, 19:39
Dzięki za paczki do nadpisywania. Tak wiem jak to działa lecz standardowo w widoku listy artykułów z etykietą niema pozycji z tytułem etykiety dla której zostały przefiltrowane artykuły, tak jak to jest np. w widoku listy artykułów z danej kategorii i tytułem tej kategorii...

Php nie znaju sam nie zmodyfikuję, mam cel do wykonania ktoś podzieli się wiedzą choćby nakieruje to wykorzystam, jeśli nie to "zlecenia" lub ambitniej nauka...

tomaszek83
02-09-2014, 00:49
Może niezbyt ambitne rozwiązanie ale działa :)

W pliku widoku po:

<?php foreach($this->items as $item): ?>

Napisz sobie:


<?php
// tags query
$tags = array();
$query='SELECT tags.id, tags.name
FROM #__k2_tags tags JOIN #__k2_tags_xref tags_xref ON tags.id = tags_xref.tagID
WHERE tags.published = 1 AND tags_xref.itemID = '.$item->id;
$db = JFactory::getDBO();
$db->setQuery($query);
$tags = $db->loadObjectList();
?>

A następnie w miejscu gdzie chcesz wywołaj sobie nazwę tagu $tag->name.

Slawwwek
02-09-2014, 13:01
dziękuję Tomaszek kod już umieściłem w nadpisanym pliku tag.php

Ale coś nie daję rady z wywołaniem Tytułu tagu, kombinuję coś z:


<?php echo $tag->name; ?>

,lecz zapewne to nie pełny poprawny kod, podeślę ktoś jeszcze jakąś podpowiedź?? :D

Slawwwek
02-09-2014, 13:46
ok za bardzo zagmatwałem wystarczy w pliku tag.php dodać poprosu linię

<?php echo $this->escape($this->params->get('page_title')); ?>

,i już mamy wyświetlony tytuł strony...

tomaszek83
02-09-2014, 14:32
Aaa... no to źle Cię zrozumiałem, myślałem że chcesz w widoku tag.php umieścić przy tytule artykułu tagi jakie do niego są przypisane. Czego domyślnie nie ma w K2 (a wg. mnie być powinno). No ważne że osiągnąłeś co chciałeś.

Slawwwek
02-09-2014, 14:48
No tak w sumie powiązane tagi pod tytułem to bardzo dobry pomysł, więc jeśli możesz pomóc mi je wywołać poprzez poprawienie kodu:

<?php echo $tag->name; ?>

,będę wdzięczny i w miarę możliwości zobowiązany :DD

tomaszek83
02-09-2014, 16:02
no to masz rozwiązanie powyżej :)

Slawwwek
02-09-2014, 16:50
hm spoko tylko tak nie działa :(
pokombinuję jeszcze może coś żle posklejałem....