PDA

Zobacz pełną wersję : joomla a zmiana serwera i mysqla..??



wlodzimierz007
26-02-2007, 00:51
Witam, zmienilem serwer i zainstalowalem od nowa joomle, wczesniej exportowalem baze danych na dysk, co teraz nalezy zrobic aby wszystkie dane byly na nowym serwerze a nie trzeba bylo robic od nowa wszystkiego??:confused:
Importuje w phpmyadmin tyle ze innym i wyskakuje okienko ze nie jestem wlascicielem bazy.. i co teraz??



Dobra, w zasadzie poszło ale teraz na stronie zamiast polskich literek mam "?" Jak to sie stalo i jak mozna to zmienic?
Prosze bardzo o rade..

stone
26-02-2007, 10:41
Najprawdopodobnie jest różnica w kodowaniu baz danych i wplik wyksprotowany jest w innym kodowaniu niż baza do której go importujesz

wlodzimierz007
26-02-2007, 19:30
Czyli co z tym zrobic??
Bez sensu bedzie poprawianie kazdego słowa na stronie na j. polski poprawny..

Rybik
26-02-2007, 21:02
jezeli w wyeksportowanym pliku sql (ew. wewnatrz zipa pochodzacego z exportu) masz pytajniki to ... jestes w miejscu zwanym z łaciny anus :) jeli nie to musisz przekonwertować plik sql np za pomoca programu gzegzolka (pod tym slowem znajdziesz go w necie) prawdopodobnie z utf na iso-8859-2.

wlodzimierz007
27-02-2007, 01:30
Wykryło sposób kodowania EOL i jak konweeruje na cokolwiek to faktycznie anus...:(
czyli pozostalo poprawienie ręczne wszystkich wpisów????? :(:(:(

Rybik
27-02-2007, 01:45
pelny anus jezeli w pliku sql są pytajniki, jak nie to trzeba kombinować z konwersją, niestety gzegzolka nie jest pod tym wzgledem niezawodna...

pozostaje taka opcja: zaimportowac ta baze i sprobowac jeszcze raz wyexportowac w trybie zgodnosci MYSQL40 i kodowaniem latin2_general_ci, no i dla Joomla uzyc tej "nowej", oczywiscie baza docelowa dla joomla ma miec domyslne kodowanie tabel latin2_general_ci przed importem

Alternativestudio
27-02-2007, 04:13
Importuje w phpmyadmin tyle ze innym i wyskakuje okienko ze nie jestem wlascicielem bazy.. i co teraz??

Dobra, w zasadzie poszło ale teraz na stronie zamiast polskich literek mam "?" Jak to sie stalo i jak mozna to zmienic?
Prosze bardzo o rade..

Masz źle zrobioną kopię bazy danych, w nagłówku dumpa "kopii" masz CREATE DATABASE ponieważ na serwerze zdalnym nie masz uprawnień do zakładania baz danych dlatego dostajesz taki komunikat

Zanim rozwiążemy problem ustalmy parę faktów
1 - najważniejszy czy masz możliwość zrobienia ponownej kopii bazy danych
2 - czy masz możliwość dostępu do serwera poprzez shell
3 - czy masz możliwość wejścia na serwer programem zewnętrznym, czy tylko phpMyadmin

4 - czy jak otwierasz bazę w phpMyadmin na starym serwerze widzisz krzaki w jakiejś tabeli ? często na zagranicznych i badziewnych serwerach jest złe ustawienie kodowania serwera i samo otworzenie w phpMyadmin rozwali kodowanie. Wtedy trzeba zrobić kopie bazy inna metodą.

Jeśli jest możliwość wejścia na stary i nowy serwer zewnętrznym programem można wykonać synchronizację baz.

Rybik
27-02-2007, 08:29
jak "poszlo" to klopot z shellem odpada, wystarczy phpMyadmin i konwersja bazy albo ponowny export

wlodzimierz007
27-02-2007, 10:29
było tak:
mialem juz prawie strone ale wlasiciel serw przerzucil mnie na inny bo ten nie obsługiwał komponentow ani modow, wtedy exportowalem na dysk (chyba juz z krzakami). jednak przy nowym serwerze mialem inne phpadmin i tutaj dopiero zauwazylem problem, a stare myphp skasowane zostalo..
wiec mam tylko na dysku kopie i w zasadzie w podgladzie w notatniku sa zamiast pl znakow same ????
czyli mam myphp w zasadzie puste i baze na dysku ale juz z ???
chyba anus..al;e moze jest tu jakis magik co poradzi..:(