PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł przypisany do pojedynczego użytkownika



dziambel0
05-09-2014, 11:18
Witam

Buduję stronę dla siebie i chciałbym na stronie mieć pole logowania dla użytkowników (klientów). Nie będzie możliwości alby klient sam sobie stworzył konto. Klientów jako osobnych użytkowników będę tworzył jako Administratow. I moje pytanie brzmi jak dla danego uzytkownika stworzyć artykuł który będzie widoczny tylko dla niego po zalogowaniu się na stronę a dla innych nie. W tym artykule chcę dać treść z informacją dla danego klienta oraz pliki z projektami do pobrania. Wiem że w joomli są atrybuty dostępu do grup ale nie wiem jak zrobić żeby artykuł był widoczny tylko dla jednego użytkownika a nie grupy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

zwiastun
05-09-2014, 12:02
Nie zrozum mnie źle, ale jeśli chcesz tworzyć witrynę firmową służącą kontaktom z klientami, to - w związku z obecnym stanem swoich kwalifikacji w zakresie tworzenia strony - odłóż zadanie raczej na dalszą przyszłość albo zleć pracę profesjonaliście. Zamiar rejestrowania każdego użytkownika/klienta z uprawnieniami administratora pokazuje, że jesteś zupełnie niekompetentny, nie masz zielonego pojęcia o tej materii. Nic w tym niezwykłego. Niejeden wybitny noblista też nie ma zielonego pojęcia w tej materii.
Jeśli chcesz się mierzyć z tym zadaniem, to poszukaj materiałów na temat zarządzania prawami dostępu w Joomla. Możesz zacząć od przeglądu tego, co jest w naszej Bibliotece.
http://wiki.joomla.pl/Zarządzanie_użytkownikami

dziambel0
05-09-2014, 12:26
Źle napisałem, nie chcę wszystkich użytkowników twozyć jako administratorów tylko jako administrator z zaplecza. Klienci po zalogowaniu mają mieć dostęp do czytania całej witryny i tylko tyle, a oprócz tego do czytania artykułu przeznaczonego tylko dla nich (nie dla innych klientów). każdy klient będzie mógł przeczytać tylko artykół przypisany dla niego. Czy idzie w joomli zrobić taki podział, czy muszę wgrywać jakiś dodatkowy moguł. Szukałem w zapleczu uprawnień ale nie umiałem znaleźć uprawnień dla 1 użytkownika, były tylko dla grupy.

zwiastun
05-09-2014, 12:44
Można to zrobic, ale wymaga to założenia i skonfigurowania tylu grup użytkowników, ilu będzie klientów, a następnie przypisania każdego klienta do jego grupy.

Bazyl
05-09-2014, 12:45
Hej,

Polecam: http://pliki.joomla.pl/katalog/artykuly-i-wiadomosci/zarzadzanie-artykulami/uzytkownik-przekierowanie-na-artykul.html

dziambel0
05-09-2014, 15:40
Dziękuję bardzo, o takie coś mi chodziło :)