PDA

Zobacz pełną wersję : kunena-blokowanie możliwości zakładania nowych tematów



eu4ia
06-09-2014, 10:41
Witam. Moje pytanie dotyczy Kuneney w wersji 3.0.5.
Czy istnieje możliwość zablokowania tworzenia nowych tematów w kategoriach przez userów a jedynie przez moderatorów/administratorów?

seba.adm
06-09-2014, 22:11
Istnieje. Na zapleczu należy wejść do kategorii w której chcesz zmianieć uprawnienia (PA >> Forum Kunena >> Kategorie), następnie przechodzisz do zakładki "Kategorie Uprawnień" i zaznaczasz (trzymając wciśnięty Ctrl) odpowiednie grupy przy opcji "Grupy użytkowników mogące wysyłać posty". POwtarzasz czynność dla wszystkich kategorii które Cię intersują.

eu4ia
08-09-2014, 08:17
Ale czy wtedy osoby spoza wybranych będą mogły pisać w utworzonych tematach? Bo chodzi mi o to żeby odpowiadać mogły ale nie tworzyły nowych tematów.

seba.adm
08-09-2014, 08:30
We wskazanej zakładce oprócz wskazanej wyżej opcji, jest jeszcze druga - Grupy użytkowników mogące odpowiadać. Tutaj również musisz dokonać odpowiednich ustawień. Pamiętaj jednak że tak rozbudowane opcje ustawień są dostępne jedynie dla kategorii należących do odpowiednich sekcji.

eu4ia
09-09-2014, 11:28
Pamiętaj jednak że tak rozbudowane opcje ustawień są dostępne jedynie dla kategorii należących do odpowiednich sekcji.

do jakich seksji? w kunena mam tylko kategorie

seba.adm
09-09-2014, 11:36
Sekcje w sensie Kategorie główne (nadrzędne) do których są przypisane poszczególne kategorie (podrzędne). Jak przejdziesz do ustawień kategorii w Kunenie na liście widać wspomniane przeze mnie Kategorie główne oznaczone jako Sekcja.