PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 404 - Artykuły > Jedna kategoria artykułów - przegląd



sq9kcq
07-09-2014, 20:30
Jak w tytule, pojawia mi się błąd 404 (z joomli), mam w panelu w zakładce MENU - 9 pozycji, 2 z nich działają, pozostałe 7 nie, wszystkie sa ustawione dokładnie tak samo, zmianie ulega tylko kategoria z jakiej mają zczytywać ostatnie wpisy. Co ciekawe do wczoraj działało i bez żadnej ingerencji w to, najnormalniej w świeci przestało.. Problem występuje zarówno przy włączonych, jak i wyłączonych przyjaznych linkach.
Artykuły w poszczególnych kategoriach są, jeżeli zmienie schemat wyświetlania na jakiś inny, statyczny plik, etc to działa..
Ktoś ma jakiś pomysł? Gdzie szukać rozwiązania?

edt: joomla w wersji 3.3.3

zwiastun
07-09-2014, 21:15
Spróbuj przebudować menu (taka funkcja w Projektancie menu).

sq9kcq
07-09-2014, 21:26
@zwiastun dzięki za zainteresowanie tematem, ale niestety nie pomaga to w żadnej mierze :/ ciągle 404 :/

zwiastun
07-09-2014, 22:28
Bez obejrzenia strony i ewentualnie obejrzenia od zaplecza, trudno Ci będzie coś poradzić.

sq9kcq
08-09-2014, 09:44
Znalazłem gdzie był problem. A mianowicie w pliku index.php w templatce nad linijką:

<jdoc:include type="head" />
mam taki kod, który dodaje znaczniki OG dla facebooka.


<?PHP
$articleId = JRequest::getInt('id');
if ($articleId>0) {
$article = JControllerLegacy::getInstance('Content')->getModel('Article')->getItem($articleId);
$images = json_decode($article->images);
?>
<meta property="og:title" content="<?PHP echo $this->title; ?>" />
<meta property="og:description" content="<?PHP echo $this->description; ?>" />
<meta property="og:url" content="<?PHP echo $this->base; ?>" />
<meta property="og:type" content="article" />
<?PHP
if (!empty($images->image_fulltext)) { ?>
<meta name="image" content="http://wadowiceonline.pl<?PHP echo $images->image_fulltext; ?>" />
<meta property="og:image" content="http://wadowiceonline.pl<?PHP echo $images->image_fulltext; ?>" />
<?PHP }
}
?>


okazuje się, że zmienna $articleId w chwili kiedy mam zaznaczone 'artykuły z kategorii' ma wartość > 0.
Błąd 404 przypuszczalnie Joomla zwraca z uwagi na
$article = JControllerLegacy::getInstance('Content')->getModel('Article')->getItem($articleId);


W jaki sposób mogę sprawdzać w skrypcie czy generowany jest pojedyńczy artykuł czy lista artykułów?