PDA

Zobacz pełną wersję : SEO Joomla



romus102
08-09-2014, 12:05
Poszukuje firmy, która wykonałaby audyt strony pod kontem SEO, jej optymalizacje i dalej zajęłaby się pozycjonowanie. W większości udzielono mi odpowiedzi, ze nie zajmują się takimi sprawami w przypadku kiedy jest to joomla bo pod tym względem jest to beznadziejny system do wypozycjonowania. Mam sobie dac z nim spokoj, przejść na Word Pressa i wtedy będzie ok. Proszę o pomoc forumowiczów czy faktycznie tak jest ? Majac joomla jestem na straconej pozycji?Nie mam zadnego doświadczenia tematyce SEO.

Bazyl
08-09-2014, 12:14
kiedy jest to joomla bo pod tym względem jest to beznadziejny system do wypozycjonowania

Trafiłeś na superfachowców!!!

Zasady są dokładnie takie same, jak dla innych stron, a każdy cms ma jakieś wady...

Jac
08-09-2014, 12:15
Takie opinie na temat optymalizacji i pozycjonowania stron zbudowanych na Joomla! można usłyszeć od osób/firm, które kompletnie nie znają tego systemu. Poszli w Wordpressa i chwalą to co znają. Dlatego napisali, żeby z Joomla! dać sobie spokój.

Nawiasem mówiąc zbudowałem i zoptymalizowałem bardzo dużo witryn na Joomla, które są w samym topie wyników wyszukiwania na wiele trudnych do wypozycjonowania fraz. Napisz do mnie PW z podaniem strony, o której rozmawiamy. Podam Ci również kilka przykładów, żeby nie być gołosłownym.

Gall Anonim
08-09-2014, 13:26
joomla bo pod tym względem jest to beznadziejny system do wypozycjonowania
Mam prośbę - nie sprawi ci zapewne problemu wypisanie tutaj listy tychże firm - z niekłamaną satysfakcją poprosiłbym ich o podanie konkretnych przesłanek pozwalających na tego typu opinie - / konkretnych - dodam raz jeszcze / swoją drogą ciekaw jestem jak te firmy radzą sobie z pozycjonowaniem rzeczywistych dedyków ?
all

Tor_
08-09-2014, 14:38
Miałem przyjemność współpracować z firmą która pozycjonuje strony . Również te wykonane w Joomla. Więc powiem z własnego doświadczenia .Zdecydowanie da się stworzyć stronę w Joomla tak aby można było ja wypozycjonować do Top 1-3 .Podsumowując , nie widzę przeszkód aby skutecznie pozycjonować stronę wykonaną w Joomla .Co audytu strony na początek może sam przepuść swoja stronę przez np. seoptimer.com .I zobaczysz czego brakuje z podstawowych rzeczy

mjmartino
08-09-2014, 14:44
Użyty silnik nie ma znaczenia liczy się zawartość czyli paliwo jakie nalejemy a w tym wypadku dobry content "sam się pozycjonuje".

Jac
08-09-2014, 15:03
Dobre treści to tylko połowa sukcesu! Należy do tego dodać należycie wykonaną optymalizację SEO. Dopiero wtedy można coś sensownego ugrać na poletku wyszukiwarek.

polki029
14-09-2014, 18:10
Jest wiele witryn internetowych, które pozwalają ocenić stan strony pod kontem SEO. Ja czasami posiłkuje się witryną seoptimer.com (http://forum.joomla.pl/www.seoptimer.com/) lub konsultant-seo.pl (http://www.konsultant-seo.pl/) jest jeszcze kilka podobnych narzędzi. Ale co prawda to prawda, zoptymalizowana treść strony poparta wartościowymi linkami, i można coś zdziałać.

zbig1972
14-09-2014, 23:28
Przyłączam się do krytyki tych firm co nie potrafią pozycjonować stron postawionych na Joomli. Joomla jak najbardziej nadaje się do skutecznego wypozycjonowania strony, a nawet sklepu postawionego na tym CMS-ie.
Jako przykład kolego podam Ci mój sklep http://kredos.pl/ postawiony na Joomla.
Jeszcze pół roku temu w ALEXARANK (http://www.alexa.com/siteinfo/kredos.pl) miał wartość global rank powyżej 10 000 000. Dzisiaj po 6 miesięcznym pozycjonowaniu GR wskoczył na 540 000.
Pomimo, że w googlowym Page Ranku strona dalej wisi na 0, ale za chwile aktualizacja PR-u i sądzę, że wskoczy do PR 3
Od pół roku pozycjonuję moją stronę postawioną na Joomli na 20-30 fraz i w wielu jest na pozycjach 1-3 np. fraza "aparaty ekg" na której mi najbardziej zależało już po 5 miesiącach pojawiła się na 1 miejscu !!!.
Musisz tylko bardzo dokładnie zaplanować działania w zakresie Pozycjonowania pod konkretne frazy i z rozmysłem wziąć się za "katalogowanie"
Życzę powodzenia.

polki029
14-09-2014, 23:36
A na kiedy jest planowana aktualizacja PR?

zbig1972
14-09-2014, 23:40
Ostatnia aktualizacja Google PR była bodajże w listopadzie 2013 roku. Wtedy to szefostwo największej wyszukiwarki na świecie zapowiedziało, że aktualizacje PR będą się odbywać raz w roku.
A więc jest szansa, że zapowiedzi googla pod koniec tego roku się ziszczą.

pawelkce
15-09-2014, 10:30
Witam,
jeśli jeszcze szukasz firmy, która potrafi zoptymalizować stronę postawioną na cms Joomla!, a następnie ją pozycjonować, to zapraszamy do nas .........
Paweł

Łysawy
22-09-2014, 17:19
Witajcie, myślę że trafiłem na właściwe osoby. Moje pytanie dotyczy dobrania czy przejścia na właściwy adres dla sklepu.

Najpierw sklep był pod adresem (1) www.domena.net/sklep
potem był (2) sklep.domena.net ale krótko
jeszcze później (3) www.nowyadressklepu.net

Jednak strona firmowa została pod adresem pierwotnym czyli www.domena.net. Jeśli zmiana byłaby globalna z jednej domeny na drugą to wtedy kod 301 i z głowy. Pytałem różnych pozycjonerów ale straszą że Joomla, że ciężko, że Google nie lubi subdomen, że to usunie a tamto zbanuje - choroba wie co robić. Może macie jakieś doświadczenie w temacie?

Bo dzięki temu że www.domena.net była znana to i sklep był w miarę wysoko. W (2) i (3) przypadku trzeba robić stronę przejściową z info że zapraszamy pod nowy adres (no można zrobić redirecta ale to trochę bezczelne).

pawelkce
22-09-2014, 19:38
Witaj,

bez analizy tego co działo się z poszczególnymi domenami ciężko cokolwiek doradzić. Prześlij konkretne nazwy domen albo na email: biuro [ maupa ] pozycjonowaniejoomla.pl, albo przez formularz na stronie postaramy się przynajmniej powierzchownie przeanalizować hisotrię działań seo i może coś uda się podpowiedzieć,

Pozdr
Paweł

momomi
24-09-2014, 13:04
Ja osobiście pracuję w agencji SEO i nigdy żadnemu klientowi nie powiedzieliśmy, że czegoś się nie da więc... dla chcącego nic trudnego ;)

sosenka123
04-12-2014, 13:32
a jak myślicie czy dałoby się wypozycjonować tą stronę którą mam wstopce? Szczerze mówiąc jestem nowy w pozycjonowaniu i prosiłbym o jakieś rady

- (ciach - każdą się da ale nie poprzez niezgodne z regulaminem umieszczenie linków które i tak mają nofollow w konfiguracji forum) -

Tidus
05-12-2014, 09:53
Witajcie,

Mam pewien problem. Strona oparta Joomla 3 K2, forum Kuena praktycznie od razu wyskakują czy artykuły czy też odpowiedzi na forum do indeksu Google. Korzystam także z Dj classfielads i mimo że już jest sporo ogłoszeń w moim serwisie to tylko kilka jest w indeksie, potem znikają i pojawiają sie inne. Strona istnieje już od października to mimo to że dodałem mape strony do GWT z ilością 755 to Google od dłuższego czasu ma zainteresowane tylko 144. Sprawdzałem zdarzenia ręczne nie ma informacji o żadnym filtrze itd. Niektóre z fraz nawet są w top 10 ale mimo wszystko zalezy mi aby rozwiązać ten problem. Taka ciekawostka jest jeszcze że sprawdzające przez rozne automary czy wyceny stron pokazują brak danych o stronie lub liczba zaindeksowanych wynosi zero

mjmartino
05-12-2014, 13:56
Sprawdź sobie w narzędziach Webmastera co mówi google o Twojej mapie i linkach ;)
Dwa osoby temat załóż bo ten tyczy czego innego.