PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja komponentu w PA / usuwanie znacznika <form>



AoW
12-09-2014, 13:07
Witam,

próbuję dodać własną modyfikację w komponencie w PA. W pliku administrator/components/XXX/views/items/tmpl/default.php chcę wstawić formularz, który będzie obsługiwany za pomocą jquery. Niestety po zapisie pliku "coś" usuwa mi linie z <form ...> oraz </form>. Wnętrze formularza natomiast zostaje (czyli input'y wszystkie zostały).

Czy ktoś wie dlaczego <form ...> jest usuwany? Czy są gdzieś ustawienia, które usuwają niektóre znaczniki html?

Pozdrawiam,
AoW

komodore
15-09-2014, 20:21
Odwiedź wiki
1. Poczytaj o konfiguracji joomla i używanego przez Ciebie edytora (jeśli jest inny niż dostarczony z joomla poszukaj na stronie produktu).
2. Poczytaj również o nadpisywaniu szablonu.

AoW
19-09-2014, 10:03
Wydaje mi się, że edytor nie ma tutaj nic wspólnego. Nie chodzi mi o znikanie znaczników podczas dodawania kodu w artykułach / modułach w PA. Chodzi o znikanie znaczników podczas dopisywania kodu bezpośrednio w pliku php danego komponentu.

Nadpisywanie szablonu jest mi znane, więc spokojnie, jeśli uda mi sie zrobić modyfikację, to będzie ona zapisywana przez nadpisywanie szablonu.

AoW
19-09-2014, 11:18
Ok. Ehh, szukałem nie tam gdzie trzeba.. wsadzałem kod formularza już w istniejacy formularz (kod był mocno rozbudowany, więc po prostu się nie skapnąłem), dlatego <form> i </form> mi znikał. :zagubiony:

komodore
19-09-2014, 11:20
1. Jakim edytorem edytujesz plik?
2. Ja wolę modyfikować nadpisywaniem, nic mnie to nie kosztuje, a joomla jest nietknięta.

AoW
19-09-2014, 11:23
Problem juz rozwiazany, ale odpowiem,

ad1) Pspad
ad2) Racja