PDA

Zobacz pełną wersję : Zakładanie strony internetowej



martaka
12-09-2014, 14:50
Hej,

Zabieram się właśnie za zakąłdanie strony internetowej szukam jakiegoś łatwego i taniego edytora. Póki co znalazłam taki .....[ reklama ] możecie polecić mi coś jeszcze ?

zwiastun
12-09-2014, 14:59
W ogóle tutaj nie polecamy tego typu rozwiązań, ani się w ich kwestii nie wypowiadamy. To jest forum poświęcone Joomla, systemowi, za pomocą którego można zbudować stronę także samodzielnie.
Ale radzimy dokładnie zapoznać się z ofertą. Założenie za darmo może oznaczać w przyszłości np. miesięczną opłatę w wysokości 300-500-1000, co komu do głowy przyjdzie. A jak zechcesz przenieść się do innego hostingodawcy, to się nie da w ogóle!

tro
24-09-2014, 12:45
Dokładnie. Miesięcznie może to wyjść dużo mniej opłacalnie, niż założenie strony na własnej domenie i własnym hostingu. Polecam poszukać firmy lub po prostu osoby, która wykona dla Ciebie stronę (tanią, wizytówkę - o ile nie zależy Ci na rozbudowanej stronie). Na start może to być trochę więcej (kilkaset zł), ale nie masz tutaj żadnego abonamentu miesięcznego. Potem już tylko dbasz o to, aby po roku odnowić domenę i hosting (max 200 zł rocznie).

rkonik
24-09-2014, 23:17
Tak jak przedmówcy piszą, ale dodam parę groszy od siebie.
Nie sprecyzowałeś co rozumiesz pod pojęciem najprostszy i najtańszy edytor?

Dla mnie najprostszym i najtańszym edytorem jest zwykły edytor tekstu w Windowsie kiedyś to był notatnik, (nie wiem czy dalej jest w systemie bo nie używam już go). Zawsze możesz użyć innych darmowych rozwiązań na licencji GNU GPL.

Ty pokazałeś coś dzięki czemu wyklikasz stronę. To i to się nazywa edytorem ale różnica w pracy i efekcie końcowym jest olbrzymia. Temat długi i szeroki dlatego również proponuję Ci znaleść osobę lub firmę która pomoże Ci z wdrożeniem strony lub poszukać informacji na innych stronach w sieci lub książkach na temat tworzenia stron.

Gall Anonim
25-09-2014, 11:55
Jasne - tylko że to co pokazałeś = horror cenowy = zerknij do cennika = jedna z droższych usług jaką widziałem - no chyba że robisz im tutaj reklamę a to inna działka

jukomozoko
20-10-2014, 11:47
zakładając na pewno stronę firmową, wolałbym być nie zależny od tego typu usług, bo potem może być więcej problemów, niż Ci się wydaje.

lejdos
21-03-2015, 16:43
nie da się w kilku zdaniach udzielić Ci rady... kurde gościu temat rzeka. poradź się jakiegoś specjalisty, niech Ci wykona i podpytaj może o jakieś takie techniczne rozwiązania na przyszłośc

Gall Anonim
21-03-2015, 17:08
@lejdos - "kurde gościu" na temat a nie trolling - koleiny "cudny" post - czyżby pierwszy dzień wiosny tak działał?
Ok - nie zaśmiecaj

ktcmp
24-03-2015, 13:45
Wykup hosting:) I tam pewnie będzie autoinstalator strony:)

mjmartino
24-08-2015, 19:01
zakladanie strony cos kosztuje czy jest zupelnie darmowe ?
To zależy.
Może być całkiem "darmowe" ale wówczas są pewne irytujące ograniczenia.
Płatne bez ograniczeń.

pawek
01-10-2015, 16:29
Zakładanie własnej strony internetowej nie jest takie łatwe. Wymaga bardzo dużo czasu i przede wszystkim pieniędzy.

rkonik
01-10-2015, 20:03
zakladanie strony cos kosztuje czy jest zupelnie darmowe ?

Moim zdaniem nie ma nic za darmo. Nawet najprostsza rzeczy pozorne darmowe nie są. Jest to oczywiście temat do długiej dyskusji i burzliwej dyskusji ale nie o to chodzi.

Oczywiście stronę można wykonać bezpłatnie gdzie wartość inwestycji wyniesie 0zł Najczęściej jest to okupione wieloma ograniczeniami a twoje dane są sprzedawane i to jest twoim kosztem.

jermaczek88
20-11-2015, 12:46
Chętnie przyłączę się do pytania salatka80 i dodam swoje. Czy lepiej wykonac blog z Joomli czy w Artisteer? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Gall Anonim
20-11-2015, 12:59
Czy lepiej wykonac blog z Joomli czy w Artisteer?
I tutaj wychodzi niestety brak znajomości tematu.
Joomla to jeden z wielu CMS dostępnych w sieci z możliwością realizacji na nim witryny typu blog.
Artisteer to program typu edytor dla szablonów (wyglądów wizualnych) - porównywalny do Word'a dla tekstów - który służy do generowania szablonów dla wielu dostępnych w sieci CMS'ów i jeszcze kilku innych rozwiązań.

zwiastun
20-11-2015, 13:02
@jermaczek88
Artisteer to nie jest program do tworzenia stron, tylko szablonów. I to wcale nienajlepszy. Są dużo lepsze rozwiązania albo można po prostu pobrać sobie całkiem dobre bezpłatne szablony.

Blog najlepiej wykonać na Joomla albo na konkurencyjnym Wordpressie.
Podczas instalacji Joomla możesz wybrać opcję z przykładowymi danymi. Jedną z nich jest blog właśnie.

rkonik
20-11-2015, 14:18
Artisteer to nie jest program do tworzenia stron, tylko szablonów.

Mała korekta, możesz zrobić stronę statyczną.

zwiastun
20-11-2015, 14:34
No tak :)

sbh46
31-12-2015, 15:58
Musisz ją stowrzyc a pozniej wykupic hosting a pozniej ja tam umiescic

helski
18-02-2016, 17:11
Hosting + domena do ogarnięcia poniżej stówki. Serwis założysz autoinstalatorem, nie musisz się znać na tworzeniu stronek.
Thema również ogarniesz darmowo.

dzinx
26-02-2016, 23:26
Domena i hosting też bez większego problemu jest do wyrwania za free teraz.. jeśli to coś małego, to na początek nie ma co szaleć i kupować. ;)

qrdziel
25-04-2016, 16:58
pytanie jest okrutne.

to tak jakby ktoś pytał:
...chcę zbudować bolid f1. na razie znalazłem takie coś: www.alufelgi.pl (http://www.alufelgi.pl) ...

jakoś nie mogę dopatrzyć się pytania - chcę pomóc, ale nie bardzo się da

co ci potrzeba.
1. porady jaki CMS
2. jaki webhosting
3. jaki program do tworzenia
4. jaka treść na stronie
5. czy jaka firma jest najtańsza?

Tu masz dokładny opis: Link (https://www.google.co.uk/search?q=jak+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+stron%C4%99+in ternetow%C4%85+dla+firmy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=yiAeV5zZC5z0gAaZ-oDQBQ)

helski
23-05-2016, 17:12
he? Za darmo? Domena PL i konto hostingowe? Nie da rady, a poza tym - przy takich kosztach szukanie oszczędności kosztem jakości jest po prostu totalną bzdurą, ale to już oczywiście pozostawiam waszej ocenie. Kto poświęcił chwilę na testowanie, ten dokładnie wie, na czym polega jakość usługi.

gutek90
27-07-2016, 20:03
A nie mozesz kupic na allegro? Jakis student Ci zrobi stronę tanio i będziesz mieć :) wiadomo nic szczegolnego, ale chyba wymagań dużych nie masz ;)

KaSzatanka
07-10-2016, 12:51
Na free hostingi nie ma się co rzucać, bo potem są ukryte koszty i inne haki. Domen .pl nawet nie widziałam za darmo, ale obecnie chyba nic mnie już nie zdziwi... :P Sama jestem początkująca w tematach technicznych, choć stronę posiadam od paru lat. Po prostu jak coś się dzieje, szukam rozwiązania tylko dla tego konkretnego problemu. A jak robi się za duży, wynajmuję informatyka.

Obecnie jestem w fazie zmiany (albo i nie?) hostingu. Jestem zadowolona z obecnego, ale on jest w chmurze, a nie wiem, czy tradycyjny nie jest lepszy od chmury (lub na odwrót - to jest moje zadanie do końca roku, by zrobić porządne rozeznanie). Gdyby ktoś też się zastanawiał, polecam artykuł: http://blog.hekko.pl/dobry-i-tani-hosting-czy-to-mozliwe-w-jednej-ofercie/ Oczywiście z racji strony, na której został opublikowany, jest już "obciążony" sugestią, ale przecież nie trzeba korzystać z tej firmy ani kodu promocyjnego. Ja np. nie jestem ich użytkowniczką. Wcześniej miałam eHost, ale bardzo (!) go nie polecam. Drogo, kiepski kontakt z adminami i ciągłe dopłacanie, jak stronka zyskała większą liczbę czytelników. Teraz mam hitme i mogę polecić niebo a ziemia.

To jak, może ktoś skróci moje męki przeszukiwania haseł typu "serwer tradycyjny czy w chmurze" i od razu podpowie, czy warto wracać do tradycji, czy zostać w chmurce? :)

mjmartino
07-10-2016, 14:08
W rozumieniu serwera tradycyjnego wolno stojącego vs chmura, pozostań na chmurze którą jest bardziej elastyczna :)

KaSzatanka
10-10-2016, 13:58
Bardzo dziękuję :) A mogę prosić o rozwinięcie myśli?

mjmartino
10-10-2016, 15:10
Bardzo dziękuję :) A mogę prosić o rozwinięcie myśli?
TU ci dokładnie opisałem http://forum.joomla.pl/showthread.php?79800-Hosting-w-chmurze&p=368681&viewfull=1#post368681

KaSzatanka
11-10-2016, 10:43
TU ci dokładnie opisałem http://forum.joomla.pl/showthread.php?79800-Hosting-w-chmurze&p=368681&viewfull=1#post368681

Wiem, wiem - weszłam na drugi temat później niż na ten :)

ulcia
24-01-2017, 13:39
Po założeniu takiej strony niezbędne będzie dobre rozreklamowanie jej. Mam dla Ciebie też radę. Skorzystaj z pomocy fachowców.

qrdziel
26-01-2017, 17:04
Na upartego - stronę można założyć na własnym komputerze.
Aby była widoczna na zewnątrz to tylko kilka ustawień routera.
Jak poćwiczyć i zrozumiesz dopiero pytaj.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

d4nt3
29-06-2017, 21:52
Dokładnie sama strona nic nie da trzeba będzie zająć się odpowiednią optymalizacją strony i linkowaniem jej :)

kyniu
10-07-2017, 16:55
JAk chcesz ją rozreklamować to możesz użyć do tego mediów społecznościowych takich jak instagram albo facebook - pozakładaj profile i je aktualizuj :)

zwiastun
18-01-2018, 18:40
A masz ku temu jakieś szczególne powody? Czy strona spełnia Twoje wymagania? Oczekiwania? Jakich nie spełnia i oczekujesz, że spełni Joomla?

zerowy
09-02-2024, 12:43
Właśnie to jest myślę główny problem, ludzie mniej więcej wiedzą czego chcą, jaki chcą uzyskać cel, ale co po drodze należałoby zrobić już często jest mocno chaotyczne.

sylber
24-03-2024, 16:49
wielu osobom w ogóle wydaje się to bardzo proste a niestety nie zawsze jest. wiele osób robi sobie jakieś słabe kursy i udaje fachowców, odbierając pracę rzeczywiście osobom, które mają pojęcie o budowaniu stron i tego typu zajęciach

rkonik
24-03-2024, 21:10
Nawiązując do tematu "Założenie strony internetowej" jest proste. Nawet osoba nietechniczna wejdzie na YT parę filmików i masz działającą stronę. Inną kwestią jest utrzymanie strony a jeszcze inną sytuacja w której zaczną pojawiać się problemy lub błędy. W dużej części przypadków nie znajdziesz tego na YT do tego jest potrzebna wiedza i doświadczenie.

Nie zgodzę się z Tobą, że osoby po kursach odbierają pracę. Uważam wręcz przeciwnie dają znacznie więcej pracy niż może Ci się wydawać. Pamiętaj że jak zleceniodawca chce szybko, tanio, dobrze. To zawsze się znajdzie taki wykonawca który spełni jego wymagania i się dogadają.