PDA

Zobacz pełną wersję : ochrona folderów na hostingu a kopia akeeba



radd
13-09-2014, 09:16
Witam
wykonałem kopię akeeba w celu uaktualnienia i zmiany szaty,
przeniosłem ją na drugi hosting (roboczy - webd) - strona działa, jednak nie mogę się dostać do zaplecza.

Na macierzystym hostingu (AZ) była włączona ochrona folderów - nie sądziłem że kopia akeeba skopiuje i tą informacje.
Jest to niestety prawie 4G danych i pół dnia ładowania na serwer (w moim przypadku)
Czy ktoś wie jak ominąć problem tej blokady?
Czy niestety muszę ponowić czynności po wyłączeniu ochrony w cpanelu?

oto zobrazowanie problemu:
1. screen z logowania do logowania do zaplecza :)
2. screen z błędem (po poprawnym wpisaniu hasła na roboczym hoscie)

zwiastun
13-09-2014, 12:40
Niestety, powtórka.

mjmartino
13-09-2014, 13:42
ja bym tam sprawdził plik .htaccess oraz htpasswd ;)

zwiastun
13-09-2014, 18:45
Nie pomyślałem, ze witryna się przecież odtworzyła. @mjmartino ma rację - sprawdzić, czy katalog administrator nie został zabezpieczony za pomocą wspomnianych plików.

radd
14-09-2014, 00:56
mam więc prośbę, jeśli można - podeślę zawartość pliku w celu zweryfikowania
ja znam się na grafice, a nie na ....tym wszystkim
niestety czasem bywa dziwnie
jeśli można, skorzystałbym z pomocy per priv mr @mjmartino

- - - Updated - - -

nie prosiłbym o takowe rzeczy, ale albo "az" jest jednak ch..wy, albo mam slaby sprzęt, bo przy archiwizacji tej witryny mam 8 błedów na 10 prób
zastanawiam się jak będzie z kolejną, gdzie pewnie jest 6 razy więcej danych :/

daj znać jeśli mogę się odezwać w ten sposób - dzięki wielkie i za to co się zdarzyło do tej pory

alex51
14-09-2014, 07:54
Nie rozumiem problemu. Skoro wykonałeś kopię Akeeba logując się w zapleczu macierzystym (AZ), to musiałeś znać i wpisać login i hasło. Te same dane będą aktualne na witrynie odtworzonej na hostingu roboczym (webd). Jeśli jednak to ja nie rozumiem opisywanej sytuacji, to zawsze jest możliwość wykonania kopii Akeeba z pominięciem wybranych plików: Wyłącz z kopii dane=>Wyklucz pliki i katalogi. Otwórz podkatalog Administrator, po prawej stronie w grupie Pliki wyklucz pliki .htaccess i .htpasswd. Bywa, że pliki zabezpieczajace podkatalog Administrator są umieszczane w innej lokalizacji, niż powyżej wskazana, ale to możesz sam sprawdzić dysponując dostępem do ftp. W razie obaw przed zepsuciem czegokolwiek zawsze możesz upoważnić kogoś bardziej zorientowanego do zbadania sytuacji na serwerze i przygotowania dla Ciebie paczki z odpowiednio przygotowaną kopia Akeeba.

mjmartino
14-09-2014, 13:08
@radd służę pomocą w wolnej chwili. Tylko ściśle zwięźle na temat z full accessem ;) wiadomo.

radd
14-09-2014, 16:48
Dzięki za zainteresowanie @alex51 (http://forum.joomla.pl/member.php?4264-alex51) - problem jednak nie polegał na tym by robić coś co jużzrobiłem, poprawniej
tylko usunąć błąd w tym co zrobiłem niepoprawnie.
tak czy inaczej, jeśli mi się nie uda, zrobię włąśnie tak jak mówisz/piszesz
a to że nie rozumiesz wynika z tego, zdaje się, że pominąłeś w moim opisie tekst o haśle ochrony folderów w cpanelu, po którego wpisaniu dopiero wyświetla się własciwy panel logowania do zaplecza
dzięki jeszcze raz