PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stworzeniem modułu menu - proszę o pomoc



mariobross
13-09-2014, 15:38
Witam wszystkich serdecznie.
Wykonałem dla znajomego stronę internetową opartą na Joomla. Po umieszczeniu wszystkich informacji znajomy stwierdził aby dodać język niemiecki. włączyłem dodatki odpowiedzialne za język, włączyłem przełącznik języka. Stworzyłem pozycje menu w języku polskim i niemieckim. Niestety w kolejnym kroku podczas tworzenia w rozszerzeniach modułu mainmenu po wprowadzeniu wszystkich danych i nazw przy zapisie czy zapisz i zmknij system wychodzi do spisu modułów i okazuje się że nowe menu nie zostało zapisane. Tak dzieje się przy próbie stworzenia jakiegokolwiek modułu. System wcześniej zaktualizowany bezproblemowo do wersji 3.3. Nie chciałbym stawiać strony od nowa z włączoną wielojęzycznością i wprowadzać wszystko od nowa.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wskazówki.

Jdwind
13-09-2014, 15:52
Do wyboru, do koloru: CLICK (https://www.google.pl/search?q=joomla+multilanguage+3.0&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=90sUVNH6AaaF8QecuICQBA).

mariobross
13-09-2014, 16:07
Chyba się nie zrozumieliśmy. Problem mój polega na tym że system nie zapisuje nowego stworzonego modułu menu dla zarówno polskiego jak i niemieckiego. Po kliknięciu zapisz wychodzi poziom wyżej a stworzonego modułu nie ma. Nie ma też żadnej informacji.

Jdwind
13-09-2014, 16:42
No więc zrozumieliśmy się bardzo dobrze. Podałem Ci link, gdzie znajdziesz multum przykładów jak to zrobić poprawnie. Teraz musisz teorię zderzyć z rzeczywistością, czyli z tym, co robisz nie tak.

mariobross
13-09-2014, 16:48
OK. siedziałem nad tym od wczoraj i znalazłem właśnie rozwiązanie.
Jeśli tworzyłem nowe menu i zapisywałem jako main menu PL i DE to moduł się nie zapisywał. Natomiast jeśli zrobiłem skopiuj aktualny moduł main menu i go zmodyfikowałem i wtedy zapisałem zapis modułu się powódł. Nie wiem na czym problem polagał ale co najważniejsze moduł jest widoczny i działa. Dzięki za pomoc.