PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki komponent (sklep internetowy)



dreams
15-09-2014, 09:46
Cześć, chciałbym zainstalować pod Joomla! 2.5 komponent sklepu internetowego (darmowego)
Chodzi mi o coś w tym stylu jak w linku:
http://www.vexel-fashion.pl (ktoś wie jaki tam jest zainstalowany komponent) ?

wymagania:
- polski
- darmowy
- czytelny

mjmartino
15-09-2014, 10:01
Sklep postawiony jest na VM Czyli VirtueMark

trzepiz
15-09-2014, 10:12
"VirtueMart" :)

zwiastun
15-09-2014, 10:17
A ja myślałem, że wymagania wobec oprogramowania sklepu internetowego powinny być typu: prosty w konfiguracji, łatwy w dostosowaniu, posiadający określony zestaw opcji, z możliwością integracji z Allegro, itp. itd. A tu wciąż najważniejsze: "darmowy".

mjmartino
15-09-2014, 10:22
Bo to polskie typowe podejście zbudować na czymś darmowym i trzepać góry złota z tego :D
A potem przychodzi rozczarowanie... :obojetny:

dreams
15-09-2014, 12:50
hehe, dzięki za pomoc, mogę zapłacić do 100 zł za taki komponent. Wiadomo że każdy na początku chce oszczędzić przy rozkręcaniu jakiegoś projektu. Jak się uda to będą inwestycje :) a z drugiej strony ile mogłoby kosztować załozenie sklepu typu http://cupsell.pl

zwiastun
15-09-2014, 13:15
Wszyscy lubimy żarty.
Założenie sklepu internetowego może kosztować, np. kilkadziesiąt tysięcy złotych. I to jest nic w porównaniu z kosztem założenia jakiegokolwiek innego sklepu w lokalu, nie mówiąc już np. o stoisku w galerii, na które trzeba kilkaset tysięcy.
Jak masz 100 zł na założenie sklepu, to najlepiej się wybrać na jakiś plac targowy i poziomki sprzedawać. Straż miejska pobierze 10-20 zł za miejsce, na kilka dni Ci 100 starczy.

Oprogramowanie HikaShp dla przykładu, to też coś około 100, tyle że dolarów. I jest to zaledwie pierwszy wydatek na sklep.

Oczywiście, że tanio też można zrobić, ale jeśli nie jesteś geniuszem, to ze 100 PLN w kieszeni biznesu nie rozkręcisz.

dreams
15-09-2014, 14:20
nie rozkręcam biznesu, bo biznes funkcjonuje i ma się dobrze, ale nie mam sklepu internetowego. Wyprzedzając kolejne pytanie, płace podatki i mam działalność gospodarcza, mam tez stronę www, ale brak mi sklepu i chce to zrobić za możliwie mała kwotę. Stronę postawiłem i wypozycjonowałem sam i nie czuje potrzeby aby płacić za to komuś skoro sam mogę to zrobić, podobnie sprawa ma się ze sklepem, zaczerpnę opinii i sam w miarę możliwości to ogarnę. Napisałem że "darmowe" ale jak mnie przekonasz ze to darmowe jest gorsze od takiego za powiedzmy 500 zł to mogę dopłacić.

zwiastun
15-09-2014, 15:05
Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać. A Ty nie musisz tu się nikomu z niczego tłumaczyć :)
Dyskusję wywołał Twój warunek, że musi to być oprogramowanie
a) po polsku
b) darmowe
c)...

Po to jest darmowe oprogramowanie, by z niego korzystać. Ale stawianie tego typu warunku jako podstawowego, zamiast wymagań dotyczących funkcjonalności, jest stawianiem sprawy na głowie.
A argumentacji możesz poszukać także i na tym forum. Może Cię zastanowi, dlaczego niektórzy wolą np. HikaShop, na który trzeba wydać pewną kwotę, zamiast darmowego (i wyslużonego VM), na który tez w pewnym momencie trzeba wydać jakieś pieniądze.

dreams
15-09-2014, 16:14
Dzięki za info o HikaShop

mjmartino
15-09-2014, 17:17
Darmowych sklepów jest trochę ;)
Ale opnie opiniami .. a potrzeby potrzebami czasami nie ma potrzeby brać molocha na 10 produktów :D
Przetestuj sobie lokalnie po prostu i będziesz miał swoją wyrobiona opinie na co warto postawić .. ja VM też odradzam..