PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie Joomli na serwer z php 5.2



nemesis_dex
15-09-2014, 21:48
Witam

Czy ktoś z Was próbował przenosić stronę z serwera na którym jest php w wersji 5.3 na serwer z wersją 5.2? Mam spory problem bo po zrobieniu backupu w Akeebie nie mogę go zainstalować na serwerze z php 5.2 bo jak wiadomo nowa wersja nie wspiera php 5.2 natomiast instalacja starszej wersji Akeeby nie daje rezultatów bo do jej uruchomienia potrzebna jest wersja 5.2

PeFik
15-09-2014, 21:54
Cześć,
serio - odpuść, nawet jeśli ci się uda, to się coś rozwali w trakcie użytkowania.

PHP 5.2 - to ZABYTEK (!) a nie serwer dla stron www.

- - - Updated - - -

Rozwiązanie nr 2: wykorzystaj com_akeeba-3.6.12-core.zip (nie wymagał PHP 5.3)

mjmartino
15-09-2014, 22:02
zawsze można spróbować ręcznie bazę przerzucić i pliki...
To jest jak cofanie się w rozwoju... odnośnie php

nemesis_dex
15-09-2014, 23:41
Z tym php 5.2 to zdaję sobie sprawę że to tykająca bomba ale w chwili obecnej nie mam wyjścia. Rozbudowuję jeden serwis i w chwili obecnej główna część serwisu stoi właśnie na serwerze z php 5.2. Zakładam że nie łatwo będzie zmusić admina do migracji do 5.3 chociaż spróbuję.



Rozwiązanie nr 2: wykorzystaj com_akeeba-3.6.12-core.zip (nie wymagał PHP 5.3)

Już próbowałem, po zainstalowaniu komponentu dostaję błąd 403. I nie wiem w sumie dlaczego. Spróbowałem na innej instalacji Joomli i jest ok więc coś musi być nie tak z tą konkretną witryną.

zwiastun
16-09-2014, 09:54
Informacja, że to PHP 5.2 o niczym nie rozstrzyga. Joomla 2.5 wymaga minimum PHP w wersji 5.2.4. A zatem, jeśli masz taką wersję, sam Joomla będzie działać. Nie wiadomo jednak, czy będą działać rozszerzenia. Np. wspomniany Akeeba Backup zadziała tylko w starszej wersji.