PDA

Zobacz pełną wersję : godzina przy artukule



elitx
16-09-2014, 15:08
Witam, mam pytanie czy zna ktoś dodatek który wyświetlałby tylko godzine przy artukule?? Ewentualnie jeszcze kto dodał.

Proszę o pomoc ponieważ nic nie potrafie na ten temat znaleść.

zwiastun
16-09-2014, 15:55
ustaw sobie w ustawieniach. Format wyświetlania daty zmień w stałych językowych (plik pl-PL.ini) tak, żeby była tylko godzina

elitx
16-09-2014, 17:21
Zrobiłem tak jak radziłeś ale dalej nie funkcjonuje:

w pliku ini mam cos takiego teraz:



DATE_FORMAT_LC="%H:%M = 00:00 do 23:59 "
DATE_FORMAT_LC1="l, d, F Y"
DATE_FORMAT_LC2="l, d, F Y H:i"
DATE_FORMAT_LC3="d F Y"
DATE_FORMAT_LC4="d-m-y"
DATE_FORMAT_JS1="d-m-y"

czy to porawny zapis?

trzepiz
16-09-2014, 17:52
Jeśli chodzi o Joomla 3.3 to sprawdziłem i w components\com_content\views\article\tmpl\default. php znajdziesz zapis : DATE_FORMAT_LC3
I własnie to DATE_FORMAT_LC3 musisz sobie tak ustawić aby była sama godzina.


DATE_FORMAT_LC3="H:i"

tutaj znajdziesz sporo przykładów
http://php.net/manual/en/datetime.format.php

Jeśli nie chcesz za każdym razem (po aktualizacji) zmieniać tego w plikach językowych, skorzystaj z Rozszerzenia > Języki > Nadpisywanie tłumaczeń.

elitx
16-09-2014, 18:30
Super, działa. Dziekuję bardzo za pomoc. :) Mam jeszcze jedno pytanie czy da się zrobić aby wyświetlała się tylko godzina bez napisów utworzono i szczegóły? Oraz jak zmienić czcionke tej godziny?

marian_mk
17-09-2014, 09:34
date bez dodatkowego opisu można wyświetlic ale wymaga to zastosowania techniki nadpisywania szablonem i zamainy kodu wyświetlania daty , wpis:
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON', JHtml::_('date',$this->item->publish_up, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>
zastąp:

<?php echo JHtml::_('date',$this->item->publish_up, JText::_('DATE_FORMAT_LC2')); ?>

czcionke mozna zmienić poprzez ostylowanie

elitx
17-09-2014, 11:47
Ok, a w jakim pliku mam to dodać?

marian_mk
17-09-2014, 12:55
templates/nazwa_twojego_szablonu/html/com_content/articles/default.php

Dakota
07-01-2015, 22:29
Jeśli chodzi o Joomla 3.3 to sprawdziłem i w components\com_content\views\article\tmpl\default. php znajdziesz zapis : DATE_FORMAT_LC3
I własnie to DATE_FORMAT_LC3 musisz sobie tak ustawić aby była sama godzina.


DATE_FORMAT_LC3="H:i"

tutaj znajdziesz sporo przykładów
http://php.net/manual/en/datetime.format.php

Jeśli nie chcesz za każdym razem (po aktualizacji) zmieniać tego w plikach językowych, skorzystaj z Rozszerzenia > Języki > Nadpisywanie tłumaczeń.

Pracuję na najnowszej wersji joomla 3 i czegoś takie nie mam w w components\com_content\views\article\tmpl\default. php

Mój fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie autora, daty oraz kategorii wygląda następująco:


<?php if ($useDefList && ($info == 0 || $info == 2)) : ?> <div class="article-info muted"> <dl class="article-info"> <dt class="article-info-term"><?php echo JText::_('COM_CONTENT_ARTICLE_INFO'); ?></dt>
<?php if ($params->get('show_author') && !empty($this->item->author )) : ?> <dd class="createdby" itemprop="author" itemscope itemtype="http://schema.org/Person"> <?php $author = $this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $this->item->author; ?> <?php $author = '<span itemprop="name">' . $author . '</span>'; ?> <?php if (!empty($this->item->contact_link) && $params->get('link_author') == true) : ?> <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY', JHtml::_('link', $this->item->contact_link, $author, array('itemprop' => 'url'))); ?> <?php else: ?> <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY', $author); ?> <?php endif; ?> </dd> <?php endif; ?> <?php if ($params->get('show_parent_category') && !empty($this->item->parent_slug)) : ?> <dd class="parent-category-name"> <?php $title = $this->escape($this->item->parent_title); ?> <?php if ($params->get('link_parent_category') && !empty($this->item->parent_slug)) : ?> <?php $url = '<a href="' . JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($th is->item->parent_slug)) . '" itemprop="genre">' . $title . '</a>'; ?> <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PARENT', $url); ?> <?php else : ?> <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PARENT', '<span itemprop="genre">' . $title . '</span>'); ?> <?php endif; ?> </dd> <?php endif; ?>

W ustawieniach wyłaczyłam wyświetlanie autora, pozostała mi data oraz kategoria.....tak chciałam
Moje pytanie w jaki sposób pozbyć się słów written on....w plikach językowych tego nie znalazłam

Jeśli napisałam niezrozumiale to tożna problem zobaczyć pod tym linkiem (http://dolcxa-paradizo.vipserv.org/)