PDA

Zobacz pełną wersję : Na stronie ktoś publikuje artykuły



PawelJacekZ
18-09-2014, 00:27
Witam
Na stronie http://www.cafeamigo.eu/ zaczęły mi się dodawać artykuły do kategorii root której nie mam.
Tymczasem zablokowałem logowanie użytkowników ale nie było dodam nikogo prócz mnie w zarejestrowanych.
W artykułach które się pojawiły są tytuły ale aliasy sprawdziłem są linkami do facebooka i vimeo.
Co radzicie zrobić...
Zmieniłem hasło do admina i login...
Jak wyłączyć odnośnik do fejsa na dole artykułów...
Proszę help....

Jdwind
18-09-2014, 00:39
Help -> Click (http://wiki.joomla.pl/Witryna_po_w%C5%82amaniu). Jeśli na Twojej stronie pojawia się coś bez Twojej wiedzy i zgody to, niestety, najprawdopodobniej została ona zhackowana.

PawelJacekZ
18-09-2014, 00:48
Czy od razu kasować czy też ratować....
Zrobiłem według wskazówek audyt na stronie manage.myjoomla.com..
Niestety zatrzymał się takim komunikatem....
-- Could not convert response to a useable reply: INSERT command denied to user 'zattapl_7'@'10.254.34.45' for table 'ygutd_session' - check your database quota SQL=INSERT INTO `ygutd_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('a7ecce2be2d0db118e610011311ff59e', 0, '1410990226') --
Sorry we could not connect to your site, please try again. If you continue to have problems then follow the advice below.

I teraz nie wiem co dalej robić...


- - - Updated - - -

Poza tym skanuje stronami jak w poradniku postępowanie po włamaniu...
Ale nic tymczasem nie wykazują ...

PawelJacekZ
18-09-2014, 02:20
INSERT command denied to user 'zattapl_7'@'10.254.34.45' for table 'ygutd_session' - check your database quota SQL=INSERT INTO `ygutd_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('9186e8427f122fdb4ba02a520f172780', 0, '1410993663')

Taki mam obecnie komunikat na stronie cafeamigo.eu

- - - Updated - - -

Skasowałem ręcznie artykuły z bazy danych i tymczasem spokój...
Strona się ładuj...
Będę obserwował co się podzieje...

- - - Updated - - -

Znowu śmieci na stronie...
Nic nie dala blokada nowych użytkowników,zmiana hasła,czyszczenie artykułów.

zwiastun
18-09-2014, 02:29
Przeczytałeś cały artykuł Witryna po włamaniu?
To nie są rzeczy proste. Ale i nie święci garnki lepią.
Masz dwie możliwości: rozwiążesz problem sam - kosztuje sporo wysiłku i pracy, ale nabędziesz doświadczenia i będziesz wiedzieć, dlaczego ewentualnie skorzystać z możliwości drugiej: wynająć kogoś, kto posprząta za ...kilkaset złotych.
Natomiast wrzucanie kolejnych postów na forum bez wykonania, co opisałem dość dokładnie, sensu nie ma żadnego.

mac
18-09-2014, 10:18
A tak na marginesie
która wersja joomli bo jezeli sa juz wlamania do 3.3.3 to niedobrze
a moze jakas dziura w ja wall?