PDA

Zobacz pełną wersję : Inny wygląd strony niż jest w oryginał



jarek28
26-02-2007, 11:54
Mam problem zainstalowałem templatkę fv_business_blue i mam problem po wybraniu tej szaty jako domyślna wygląda ona inaczej niż powina, głowny mankament to tytuł atrykułu i nazwa modułu ( "menu" , "sonda") .
podaję adres strony : www.piraniajarocin.ovh.org (http://www.piraniajarocin.ovh.org) . mam tam inne szaty ale chciałbym właśnie tą gdyż znanlazłem ją na samym końcu .

ajrisz
28-02-2007, 11:17
No i co z tym mamy zrobić?

Strona jak strona. Wyświetla się w miarę poprawnie. Wyjaśnij o co chodzi z tym "nie takim jak trzeba" wyglądem bo dziś nie ma jasnowidzów na forum.

PS. Widzę ten kosmiczno-lotniczy zegarek już na kolejnej stronie i tak jak na poprzednich skutecznie odwraca uwagę od głównej treści. Chociaż da się zauważyć, że tego typu "gadżety" są raczej instalowane na stronach, na których treść nie zajmuje wiele miejsca.

Jeżeli chcę sprawdzić godzinę zerkam na zegarek na ręku lub (częściej) na pasek zadań, a nie przewijam w tym celu stronę, którą przeglądam - weź to pod uwagę.

Sova
28-02-2007, 17:55
Cały wygląd szablonu jest zdefiniowany w pliku temlplate.css - poszukaj na stronach pomocy (http://pomoc.joomla.pl/), zapoznaj się ze sposobem edycji i baw się swoim szablonem.

ajrisz - jarek28 nie pytał się innych, czy podoba nam się jego strona tylko o konkretną rzecz.
Zegarek jest lotniczy? A może Jarkowi bardziej kojarzy się z zegarkiem pływackim?

ajrisz
01-03-2007, 00:58
Moja uwaga na temat zegarka była luźną dygresją, dlatego umieściłem ją w PS.
Nie należy traktować jej jako krytykę a jako obserwację osoby, która odwiedziła stronę i napotkała przeszkodę w jej odbiorze - wydaje mi się, że tematyka forum sprzyja raczej takim dyskusjom.
Na szczęście nie ma sztywnych zasad projektowania stron i autor może ze swoją stroną robić co mu się żywnie podoba. Uważam jednak, że witryna reprezentacyjna powinna być łatwa w odbiorze dla użytkownika a nie podobać się tylko twórcy - ja nie lubię kręcących się na stronie zegarków, przypominajek, imienników itp. gadżetów - stąd moja wypowiedź.

W skrócie, żeby niepotrzebnie nie rozwijać tematu.
Sprawa zegarka nie jest tematem tego postu.
Moja uwaga była rzucona na marginesie - nie sądziłem, że może to komuś przeszkadzać.

Pozdrawiam