PDA

Zobacz pełną wersję : Niewidoczne pliki z polskimi znakami



noche
20-09-2014, 23:03
bardzo proszę o pomoc lub naprowadzenie w temacie plików które posiadają w nazwie polskie znaki
czy jest jakaś możliwość dodania takich plików

mjmartino
20-09-2014, 23:12
dodania do czego ?
Rozwiń swoje pytanie.

noche
22-09-2014, 08:26
najogólniej chodzi o to ze nie jestem wstanie stworzyć linku (odnośnika) do plików z polskimi znakami
link musi być w katalogach strony wiec trzeba go zgrać (upload) i tu jest problem bo nie widać folderów i plików z polskimi znakami
jezyk witryny pl
jezyk zaplecza pl
teoretycznie jezyk tresci jest pl i en-gb
aktualnie zainstalowałem edytor JCK, zainstalowałem parę rozwiązań które miały wspomóc upload ale zmieniały nazwę pliku (polskie znaki zamienialy np. na kwadraty) albo go nie widziały

Bazyl
22-09-2014, 08:54
nie widać folderów i plików z polskimi znakami

Nie używa się polskich znaków dla folderów i plików.

noche
22-09-2014, 09:38
ja to wiem ;) ale inni nie koniecznie
da sie to jakos obejsc?
z przykladowego pliku "śćżź łóśćąę.pdf" robi _.pdf

Bazyl
22-09-2014, 10:10
Czy to znaczy, że dałeś użytkownikom, którzy nie pojmują tak prostej sprawy, dostęp do ftp?!
Ciekawe czym Cię jeszcze zaskoczą ;)

Najprostszym rozwiązaniem jest dodawanie plików bez znaków z ogonkami. Jeśli ktoś tego nie rozumie niech nie dodaje :)

Więcej nie podpowiem, gdyż ja problem rozwiązuję jak w zdaniu powyżej.

zwiastun
22-09-2014, 22:49
1. Istnieją rozwiązania, które chronią przed takimi problemami - np. komponenty Attachements czy DocMan.
2. Nazwy plików/katalogów ze znakami niedozwolonymi trzeba po prostu poprawić, łącząc się przez FTP

noche
29-09-2014, 14:06
dzięki za podpowiedzi ale to dalej nie to :)
w pozycji menu jest możliwość dodawania artykułu i to właściwie chodzi tylko aby ktoś kto może napisać artykuł mógł z poziomu edytora dodać plik zawierający polskie znaki
czyli np pisząc artykuł można było dodać zdjęcie o nazwie śćżź.jpg albo dodać link do pliku kubuś_puchatek.pdf

noche
01-10-2014, 10:45
jdownloads
jeśli ktoś będzie miał kiedyś taki problem polecam to rozwiązanie
ciekawe jest to ze zmienia nazwę pliku umieszczając go do folderu ale wyświetlana nazwa pliku zostaje w oryginale dzięki czemu można wyszukać plik po oryginalnej nazwie
np. kubuś puchatek.pdf zmieniony zostanie automatycznie na kubu_puchatek.pdf i taki plik będzie do pobrania ale ma wyszukiwarkę która wyszuka nam plik kubuś ( oczywiście to jest nazwa nadana przy dodawaniu pliku ale jak dla mnie bardzo sprytne :) )