PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery - problem



sqquil
22-09-2014, 21:28
Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam spory problem przeniosłem stronę mojej dobrej znajomej na inny serwer hostingowy (taki na który mam wjazd po ssh). Niestety o ile wszystko przeniosło się poprawnie, mam problem z galerią www. Przy wejściu do tejże galerii dostaję informację pt:

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

czy mogę prosić was o pomoc w rowiązaniu problemu ? Dodam tylko, że na potrzeby testu wszystkie prawa ustawione są na 777 i nie pomaga to.

z góry dzięki !

Karol99
22-09-2014, 21:39
Wielkie/małe litery, polskie robaczki, spacje w nazwie?

Daj link do strony z problemem.

sqquil
22-09-2014, 21:42
nie nic takiego tam nie ma :( Link do stronki

http://nw.sp8.net.pl/index.php/galeria

mjmartino
22-09-2014, 22:05
A ścieżki w pliku configuration.php to poprawiał po przeniesieniu : >

sqquil
22-09-2014, 22:09
Tak oczywiście że tak. Wszystko jest poprawione i sprawdzone 2 razy to nie to :(

mjmartino
22-09-2014, 22:19
Prawdopodobnie sama J! nie jest właścicielem katalogów i stąd ten komunikat.
Czym przenosiłeś stronę ?
Dwa zrób sobie test i utwórz katalog przez J! i sprawdź czy możesz coś do niego wrzucić i czy z niego czyta Ci jakieś obrazy.
Tak samo zrób przez ssh utwórz katalog2 tez wrzuć ze dwa zdjęcia i sprawdź czy J! odczytuje.

Jac
22-09-2014, 22:22
Folder /images/ to jest raczej domyślnie ustawiony w ustawieniach SIG. Zostaw samo {gallery}biblioteka1{/gallery}, itd...

Karol99
22-09-2014, 22:22
A na wszelki wypadek sprawdź jeszcze co masz ustawione w Settings: Gallery --> Root directory (w Twoim przypadku powinno być Nie)

sqquil
22-09-2014, 22:40
@ Jac : Tak mam ustawione właśnie Tagi,

resztę odpowiedzi testuję

- - - Updated - - -


ok więc całą zawartość strony przenosiłem poprzez ftp, a nastepnie nadawałem folderom prawa dla usera. Testowo dałem ten prawa 777 na całość ale niestety to nie pomogło.

Kiedy stworzyłem folder testowy a następnie użyłem znaczników {gallery}test{/gallery} i zrobiłem to przez samą Joomle problem pojawił sie ponownie więc to raczej nie to :(

W administratorze mi te pliki czyta ale niestety na samej stronie już nie

Jola
23-09-2014, 00:42
To, co sie wyswietla zamiast galerii wskazuje na to, że dodatek nie jest włączony, albo z jakiegoś powodu (zła konfiguracja) nie jest uruchamiany :)