PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja własnego szablonu do Joomla



knjzyae
26-09-2014, 00:19
Witam.

Jestem laikiem jeśli chodzi o tej sprawy. Jeśli coś będzie niezrozumiałe, proszę cytować, a wyjaśnię.

Stworzyłem witrynę w programie WebSite X5 Evolution 10. Zaimportowałem ją do folderu na dysku twardym i w ten oto sposób otrzymałem folder z folderami i plikami takimi jak:
(foldery) - admin, captcha, gallery, images imemail, menu, pcss, res, style oraz pliki: aktualnosci, architektura wnetrz (...) imsitemap, index etc i są to pliki html.
Niestety program nie oferuje panelu administratora w stronach www, więc nawet jeśli utworzę konto administratora, nie będę mógł zarządzać stroną poprzez panel administratora na stronie np (nazwastrony.pl/administrator), ponieważ program nie ma wbudowanego systemu CMS i jedyny sposób w jaki mogę zarządzać treścią, to poprzez właśnie ten program mając właśnie ten projekt. Niestety znajomy - klient chciałby zarządzać stroną przez stronę czyli to co wspomniałem wyżej (nazwastrony.pl/administrator) Poczytałem w internecie i zdecydowałem się na system CMS Joomla.
Stąd bierze się moje pytanie, czy jeśli zainstaluję CMS Joomla na hostingu, na którym będzie stała strona, będę mógł ją wrzucić do poprzez lub do tego CMS'a? Żebym nie musiał tworzyć wszystkiego od początku przez Joomle?
Czy mogę wgrać ten cały projekt, czyli te wszystkie pliki i foldery które wymieniłem wyżej i automatycznie strona zaktualizuje się do takiej jaką stworzyłem?

Jeśli coś jest niezrozumiałe, proszę o cytowanie fragmentu tekstu, o który chodzi.

Byłbym wdzięczny o jakąkolwiek pomoc, jest to ważne.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pzdr

zwiastun
26-09-2014, 00:49
Niestety, tak dobrze nie ma.
Aby zarządzać witryną za pomocą CMS, takiego, jakim jest np. Joomla, trzeba zbudować witrynę w oparciu o Joomla.