PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z komponentami



Pawel_15
26-02-2007, 15:59
Witam. Jako że jest to mój pierwszy post to nie będe pisał Bóg wie ile bzdur tylko od razy przejdę do rzeczy.

Zainstalowałem Joomla joomla_1011+Admin-pl na serwerze Nazwa.pl. Z instalacją nie było problemów jedynie register_globals ale w instalatorze pisało ze można to sobie darować. Zresztą to taka próbna wersja strony, więc generalnie tego typu ustawienia php az tak bardzo nie przeszkadzają. Ale ja nie o ustawieniach php serwerów nazwa.pl :) Jak już pisałem problemów z instalacją samej Joomli nie było to przy instalowaniu komponentów zaczeły się dzieć cuda. Pierwszym komponentem jaki chciałem zainstalować był ten przeznaczony do Pomocy Technicznej (com_a6mambohelpdesk). Instalowałem z katalogu .../joomla/components/a6mambohelpdesk/ i niby się zainstalował jednak po kliknięciu w PA Komponenty -> Pomoc techiczna pokazuje się tylko o a6mambohelpdesk i po kliknięciu jest napisane po polsku co i jak. Po przejściu na strone i wywołaniu adresu ...joomla/index.php?option=com_a6mambohelpdesk pojawia się strona na której jako administrator powinienem mieć możliwośc ustalania kategorii, edytować ustawienia, zgłaszać problemy itd. Jednakże po kliknięciu w te linki nic się nie dzieje. Nie można edytować nic, zgłaszać błędów itd. Nie wiem co może być tego przyczyną. Kolejnym komponentem jaki chciałem zainstalować był com_donations_101_pl. Tutaj po zainstalowaniu w PA w Komponenty -> Dotacje po kliknięciu Edytuj ustawienia, zostaje przenoszony na strone główna PA. Niby się link zgadza ale jestem na stronie głównej panelu. Na stronie zaś po wpisaniu adresu pokazuje się że taka zawartość nie istnieje i prosi zeby wybrać inną z Menu. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Zniechęcony już postanowiłem zainstalować ostatni komponent LiveChat i po problemach które w PA objawiają się ze nie można ustawiac pokoi a na stronie pisze ze nie ma takiej zawartości postanowiłem zasięgnąc radą na tym forum.

Z Joomlą miałem juz raz do czynienia, zresztą działa prawie to jak Mambo tylko inaczej się nazywa i lepsze jest. Na Mambo dość długo miałem strone, jednakże po pewnym czasie zmieniłem na inny CMS (Opanowałem ich dość duzo od jportala do joomli poprzez php i post nuke). Do joomli wróciłem tworząc komercyjny serwis. Tutaj też pytanie do szanownych użytkowników. Czy znacie dobre skrypty (Nie koniecznie polskie, ale te głównie mile widziane) które są zintegrowane z obsługą płatności elektronicznej PayPal ? Zależy mi żeby klienci mieli jak najłatwiej ułatwione zadanie a ja jako admin żebym mógł sobie z tym w miare szybko poradzić bez mozolnego dłubania się z dodawaniem nowego produktu.

Proszę o pomoc. Zalezy mi na tym żeby strone robic dalej. Będe wdzięczny za okazaną pomoc. Szukałem na forum (na tym) i w kilku serwisach poświęconych Joomli. Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, mogło się wydarzyć że przegapiłem jakiś temat (Każdemu się zdarzyć może) toteż proszę o nie krzyczenie na mnie tylko podanie linku do tematu w którym opisane tutaj przezemnie kwestie były już omawiane.

Pozdrawiam
Pawel_15 :)

Danielcom
04-12-2007, 22:14
Witam,
Udało Ci się rozwiązać problem z com_a6mambohelpdesk ?? Jeśli tak to będę wdzięczny za informacje na ten temat. A może znasz jakiś inny moduł do zarządzania HelpDeskiem.

rmx333
27-10-2009, 14:26
Witam rozwiązał ktoś problem z com_a6mambohelpdesk ???

zwiastun
27-10-2009, 15:53
Komponent napisany z 5 lat temu jeszcze dla mambo!