PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność strony - zmiana kategorii



wax
01-10-2014, 12:17
Witam wszystkich!

Mam serwis wielojęzyczny w Joomla (3 języki, na razie serwis funkcjonuje w języku polskim), w każdym języku stworzyłem odpowiednie kategorie. Mam około 200 artykułów w różych kategoriach, teraz chciałbym je przetłumaczyć na kolejne języki - ok, robię kopie artykułu, tłumaczę, zaznaczam odpowiedni język, ale proszę mi powiedzieć JAK zrobić aby kategoria, które jest ustawiona w języku polskim zmieniła się na kategorię odpowiednią dla niej w danym języku ??
Niestety istnieją takie kategorie, których nie znam i muszę tłumaczyć i dopiero wybierac odpwiednią kategorie?

A może coś źle robię ??
Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Gall Anonim
01-10-2014, 12:58
Musisz stworzyć odpowiedniki kategorii w utworzonych w języku polskim na resztę języków - każdy taki element musi mieć przypisany konkretny język.
Tyle
To dość męcząca procedura - dlatego też osobiście preferuję komponent FaLang - zwłaszcza przy większych projektach - zdania na ten temat są podzielone - każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W twoim przypadku bez większego problemu można to wykonać jedną i drugą metodą. Przy wykorzystaniu rdzennej pamiętaj jednak o powiązaniach pomiędzy elementami.

posia
29-10-2014, 11:50
Możecie mi polecic jakig plugin do wyswietlania info o cookies, ktory wspolpracuje z falang (czyli info o cookies jest w wielu jezykach)?

Gall Anonim
29-10-2014, 12:05
Nie ma sensu kombinować - weź info ciacho i wykorzystaj mechanizm nadpisywania języka.
all
P.S. FaLang współpracuje z większością rozszerzeń - należy tylko stworzyć dla danego rozszerzenia plik xml (a to jest odrobinę jednak bardziej skomplikowane niż rozwiązanie które ci podałem i dla jednego tekstu szkoda czasu).
Pzdr