PDA

Zobacz pełną wersję : Lokalizacja znacznika odsyłacza wewnątrz elementu listy w domyślnym menu Joomla! 3



Feldgradron
01-10-2014, 16:40
Czy ktoś wie, gdzie w Joomla! jest zdefiniowany kod html odsyłacza wewnątrz elementu listy?



<li class="item-111">
<a href="jakiślink" >Jakiś tekst</a> <-- chodzi o ten element
</li>


Przeszukałem pliki szablonów dla mod_menu w tym default.php, gdzie jest sekcja "Render the menu item", ale tam znacznika odsyłacza nie ma.

Zamierzam dokonać własnej integracji Navbar Bootstrap (menu tego frameworka) z Joomla, w tym celu chce dokonać zmiany w we wskazanym wyżej elemencie, aby móc wykorzystać listę rozwijaną.

komodore
02-10-2014, 00:40
Do tego potrzeba trochę znajomości php.
Ale aby nie podcinać skrzydeł podpowiem:
W sekcji Render masz case. Przyjrzyj się wartościom przełączników i nazwom plików obok default.php.

Feldgradron
02-10-2014, 18:47
Wczoraj musiałem mieć jakieś zaćmienie ponieważ testowałem znaczniki odsyłaczy w innych pliki z folderu mod_menu (używam nadpisywania szablonem) i doszedłem do wniosku, że one nie są powiązane z odsyłaczem, o który tu chodzi - wiem, że to dziwne ale dopatrywałem się tego, że jest on zdefiniowany zupełnie gdzieś indziej (jakoś głębiej w CMS), ale myśl ta wydała mi się dziwna biorąc pod uwagę MVC. Po przeczytaniu powyższej wypowiedzi zabrałem się ponownie do tego problemu i testując jeszcze raz pliki php mod_menu zauważyłem związek i wszystko stało się jasne. Krotko ujmując - zaplątałem się wczoraj. PHP nie jest mi totalnie obce.

Integracja menu Bootstrap 3 z Joomla! jest prosta wystarczy:
1. Dostosować kod default.php do struktury menu z Bootstrap i dopisać klasę css dropdown do np, klasy deeper;
2. W panelu admina Joomla należy element zawierający w sobie elementy podrzędne ustawić jako zewnętrzny link i jakoś treść wpisać: #
3. Zmodyfikować w pliku default_url.php trzeci od dołu odsyłacz dostosowując go do postaci analogicznego odsyłacza w Bootstrap.

Dzięki za odpowiedź zawierającą sugestię, że szukam w dobrym miejscu.