PDA

Zobacz pełną wersję : OSTimer - formatowanie tytułu wydarzenia



Ula WB
02-10-2014, 00:44
Czy i w jaki sposób można zmienić wygląd modułu OSTimer (kolor tekstu, tła)?

zwiastun
02-10-2014, 01:48
Jeśli nie ma w ustawieniach modułu, to w kodzie CSS. Ale - zdaj sobie sprawę, że modułów jest kilka- (a może i -naście) tysięcy. A to oznacza, ze podana przez Cię nazwa niewiele innym mówi.

Ula WB
02-10-2014, 02:06
Dzięki za odpowiedź, słusznie się domyśliłeś, że moja wiedza jest bliska zeru i działam na stronie metodą prób i błędów. Niestety, nawet nie umiem napisać, co to jest za moduł. Oczywiście nie oczekuję, że ktoś na forum zrobi ze mnie administratora, ale może dla kogoś nie byłoby problemem napisanie kilkuzdaniowej instrukcji, typu: znajdź okno... i wpisz tam...
Nie wiem, czy to coś da, ale podam linka do strony, gdzie jest ten moduł, chodzi mi o to, żeby przynajmniej słowo "dni" było widoczne:
http://www.zszio-sulkowice.pl/
Z góry dziękuję i mam nadzieję, że nie "zaśmieciłam" wam bardzo forum :)

zwiastun
02-10-2014, 02:22
W przeglądarce Chrome masz narzędzie Zbadaj element (prawy przycisk myszy). Gdy go użyjesz, pojawi się konsola z kodem HTML po lewej stronie i kodem CSS po stronie prawej. Łatwo z niej odczytać, że interesujący Cię element jest opisany klasą .countdown_dney, której reguły sa zdefiniowane w pliku style.css w wierszach 14-17. tam tez jest określony kolor (aktualnie #ccc). Zmień go, na jaki chcesz.

że nie "zaśmieciłam" wam bardzo forum
Na forum nie ma podziału na "my" i "oni" - to jest forum wszystkich, którzy w nim uczestniczą.

skej
03-10-2014, 00:12
Dzięki za odpowiedź, słusznie się domyśliłeś, że moja wiedza jest bliska zeru i działam na stronie metodą prób i błędów. Niestety, nawet nie umiem napisać, co to jest za moduł. Oczywiście nie oczekuję, że ktoś na forum zrobi ze mnie administratora, ale może dla kogoś nie byłoby problemem napisanie kilkuzdaniowej instrukcji, typu: znajdź okno... i wpisz tam...
Nie wiem, czy to coś da, ale podam linka do strony, gdzie jest ten moduł, chodzi mi o to, żeby przynajmniej słowo "dni" było widoczne:
http://www.zszio-sulkowice.pl/
Z góry dziękuję i mam nadzieję, że nie "zaśmieciłam" wam bardzo forum :)

Cześć

W pliku http://www.zszio-sulkowice.pl/modules/mod_ostimer/tmpl/style.css
zmień w linii 15 "color: #ccc;" na color: #000;", czyli kolor szary na czarny.

Ps. Przy okazji ustaw sobie w konfiguracji tytuł strony, bo <title>witamy</title> niewiele znaczy - najlepiej wpisz w tytule nazwę szkoły czyli <title>Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach</title>.

Pozdrawiam

Ula WB
03-10-2014, 04:36
Dziękuję wszystkim - jakie z Wami było to proste :) Chyba będę często odwiedzać to Nasze forum.

Ula WB
06-10-2014, 20:57
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej mojej nieszczęsnej strony - kiedyś przez przypadek, w trakcie robienie czegoś metodą prób i błędów, zaznaczyłam "coś" (tylko niestety zapomniałam, co to było) i od tej pory gdy wchodzi się na stronę, to przez moment wszystko jest wściekle żółte - niby nie tragedia, bo trwa to sekundy, ale mnie wkurza. Gdyby ktoś poradził mi, gdzie i jak to zmienić, to byłabym mu bardzo wdzięczna.

sawkej
06-10-2014, 23:19
jest wściekle żółte - niby nie tragedia, bo trwa to sekundy, ale mnie wkurza.

Witaj

Masz po prostu zdefiniowany kolor tła na żółty tj. body {background: #ece800;}
Zanim załadują się pliki graficzne szablonu pokazuje się zdefiniowane tło.

Na ogół wygląd strony zdefiniowany jest w plikach *.css , wiec tam należy szukać poszczególnych elementów.
Np. w pliku http://www.zszio-sulkowice.pl/templates/FancyInterior/css/beige.css

Pozdrawiam

Ula WB
06-10-2014, 23:38
Dzięki wielkie, sama szukałabym pół dnia (albo i cały - metodą prób i błędów oczywiście).

sawkej
07-10-2014, 00:31
metodą prób i błędów

Wiesz, to nie jest jakaś wiedza tajemna :) - ja np. używam przeglądarki Firefoxa i dodatku do niej Firebuga - zainstaluj sobie to - poźniej klikasz interesujący Cie element na www prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcje "zbadaj element" no i wszystko widzisz gdzie co jest :) Są takze inne dodatki do Firefoxa ułatwiejące taką pracę np. Web Developer, itp.

Pozdrawiam