PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresja i minimalizacja CSS i JS ładowanych przez moduły i dodatki



zorza
02-10-2014, 16:05
Witam,
Mam witrynę z uruchomioną kompresją i buforowaniem oraz następującymi ustawieniami JCH Optimize:
7839

Problem jest w tym, że, jak twierdzą PageSpeed ​​Insights oraz gtmetrix.com, minifikacja i kompresja plików działają tylko dla plików ładowanych przez szablon, a zupełnie pominięte są pliki css i js ładowane przez moduły i dodatki.
Jaka może być tego przyczyna?

mjmartino
02-10-2014, 17:37
Plugin powinien się ładować jako ostatni sprawdź jego pozycje.

zorza
02-10-2014, 18:14
Zapomniałem dodać - tak, plugin jest jako ostatni. A żadnych wykluczeń nie ma ustawionych.

mjmartino
02-10-2014, 18:20
Wyłącz i wyczyść cache i sprawdź czy jest różnica ;) Pozatym sprawdź w kodzie strony ile masz plików wynikowych

zorza
02-10-2014, 18:46
Cache czyszczony kilkukrotnie. Zarówno globalny, jak i ten w JCH.
JCH skompresował i złączył wszsystkie pliki js oraz css szablonu i teraz widnieją one w formie:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/plugins/system/jch_optimize/assets2/jscss.php?f=925887fc4ffcdd3ba1a164d671a8c00a&amp;type= css&amp;gz=gz&amp;d=30&amp;i=0">
<script type="text/javascript" src="/plugins/system/jch_optimize/assets2/jscss.php?f=6fc24242038321511187630bb7d9c46b&amp;type= js&amp;gz=gz&amp;d=30&amp;i=0"></script>
Ale niestety zaś pliki ładowane przez moduły są w takiej formie:

<script src="/modules/mod_mymodule/js/script.js" type="text/javascript"></script>
i jest ich dokładnie tyle ile było przed uruchomieniem JCH. Żaden z nich nie został ruszony.

To samo tyczy się CSS.

Przy okazji sprawdziłem i wszystkie te pliki w kodach modułów ładowane są w ten sposób:

$doc = JFactory::getDocument();
$doc->addStyleSheet( JURI::root(true) . '/modules/mod_mymodule/css/style.css' );
$doc->addScript(JURI::root(true) . '/modules/mod_mymodule/js/script.js', 'text/javascript');

mjmartino
02-10-2014, 19:39
head przeszukuje jch_optimize w wersji free w wersji pro jest opcja aby przeszukiwał i body ;) być może to rozwiąże Twój problem.
Nie mam teraz jak przetestować.. może jutro by mi się udało coś więcej powiedzieć.

zorza
02-10-2014, 19:43
w body nie mam żadnych skryptów ani styli. wszystko jest w head

mjmartino
03-10-2014, 14:06
Wersja PRO
Wzbogacanie opcja Exclude all extensions ustawiona na NIE rozwiązuje sprawę.
Nie wiem jak ja wczoraj tego nie widziałem .... jakieś zaćmienie albo za dużo rzeczy naraz :D

zorza
03-10-2014, 14:24
Wersja PRO
Wzbogacanie opcja Exclude all extensions ustawiona na NIE rozwiązuje sprawę.
Nie wiem jak ja wczoraj tego nie widziałem .... jakieś zaćmienie albo za dużo rzeczy naraz :D
Aha, czyli nie da się tego ogarnąć bez wersji PRO, tak?

mjmartino
03-10-2014, 14:37
Jeśli niema dostępnej opcji w wersje free to nie.
Chodź jeśli chodzi o kompresje i inne jest kilka pluginów które można sprawdzić jbetolo np rok boster inne.