PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd po aktualizacji z 2.5.27 do 3.5



slaweks
06-10-2014, 17:42
Witam serdecznie.
Po aktualizacji dostałęm informację że muszę zmienić wersję php na wyższą. Po zmianie na wesję php 5.5 miał yć zresetowany php.ini i teraz pojawia się takie info
"Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL"
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co teraz zrobić?
Pozdrawiam serdecznie
Sławek

mjmartino
06-10-2014, 18:23
Udać się do supportu hostingu :)
Nic nie poradzimy jak hosting coś pogrzebał zmienił wersje php.
Najprościej było by wrócić do poprzedniej wersji php.

slaweks
06-10-2014, 18:44
Hosting sprawdził konfigurację joomli i stwierdził że tam jest wszystko ok. Zasugerował nową instalację z nową bazą MySQL. Pewnie to moja wina bo przeszedłem z 2.5 na 3.5 mając php 5.2.17 i dopiero potem zmieniłem jak się pojawiły kłopoty. Jak wracam do poprzedniej wersji php to dostaję informację że do obsługi tej wersji joomli potrzebuję wyższej php - zmieniam na 5.3.28, 5.4.28 i 5.5.12 i za każdym razem "Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL". Jest jakaś szansa to naprawić ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

mjmartino
06-10-2014, 19:40
A na zaplecze możesz się zalogować ?
zmień w configuration.php wpis
public $error_reporting = 'default'; <- maxiumim
I zobacz co więcej się pojawi.

slaweks
06-10-2014, 19:56
miałem w error reporting -1 - zmieniłem na maximum ale tylko jest takie info jak poprzednio "Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL". Takie samo jest jak próbuję wejść na zaplecze :(

zwiastun
06-10-2014, 20:05
1. Ręce mnie bolą od wypisywania na forum, że tego typu operacje przeprowadzamy i testujemy na serwerach lokalnych albo serwerach testowych, a nie na działających witrynach. Bo potem tylko płacz i zgrzytanie zębów.
2. Rozumiem, że przed zabawą wykonałeś kopię działającej witryny. Jeśli tak, to
a) na serwerze odtwórz witrynę z kopii zapasowej i niech sobie działa do momentu, aż będziesz w stanie zastąpić ją nowszą wersją
b) powtórz operację migracji na komputerze lokalnym (najlepiej na serwerze JAMP, ale równie dobrze może to być XAMPP czy jakiś WAMP, byle zgodny z wymaganiami Joomla).

Komunikat Could not connect to MySQL znaczy co znaczy: nie można się połączyć z bazą danych. Sugeruję wiec sprawdzić dokładnie, czy w pliku konfiguracyjnym (configuration.php) są poprawne dane dostępowe.

slaweks
06-10-2014, 20:11
sorry za Twoje ręce :-), dane do bazy są ok, zrobiłem dzisiaj łatwy przeskok z 1.7 na 1.7.5 potem na 2.5 i zachęcony łatwością zaszarżowałem na 3.5 no i padłem. Odtworzę, powtórzę i zobaczę co się stanie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

zwiastun
06-10-2014, 21:28
Czyli kopię masz? A to znaczy, że problemu nie ma (rozwiąże się), czego Ci życzę :)

mjmartino
06-10-2014, 22:03
Ja bym jeszcze sprawdził typ bazy czy jest poprawnie ustawiony w konfigu :D

slaweks
06-10-2014, 22:25
a jak to sprawdzić?

slaweks
06-10-2014, 23:32
Odtworzyłem, do wersji 2.5 działa na PHP 5.2.17. Potem żeby zrobić upgrade do 3.3.6 muszę przejść na PHP 5.3.28 - upgrade wyszło (prawie ;-) - loguję się na zaplecze a próba wejścia na stonę pokazuje mi błąd 500 i pustą stonę. Wszystkie pozostałe wersje PHP dają mi znowu info Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL. Jestem więc na PHP 5.3.28 i pustej stronie :(. Do admina też tylko mogę się zalogować reszta potem pokazuje błędy.
Chciałem też uzyskać więcej informacji o błędach - czy to powinnno być tak czy tam powinno być maximum a to jest literówka w Twojej radzie? "public $error_reporting = 'default'; <- maxiumim" ? Zresztą teraz sprawdziłem i nie mam takiej pozycji jest coś takiego error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
display_errors = On
Pozdrawiam
Sławek

zwiastun
07-10-2014, 00:35
W jaki sposób dokonywałeś aktualizacji do 3.3.6?

slaweks
07-10-2014, 01:03
Teraz proba logowania do admina daje taki wynik Fatal error: Call to a member function set() on a non-object in /srv/disk3/administrator/components/com_login/controller.php on line 38.
Aktualizacja była przez admina, ze wskazaniem na plik z www joomli. Ściągniecie pliku i instalacja z komputera dawała komunikat o przekroczeniu czasu

zwiastun
07-10-2014, 01:24
Czy aktualizację przeprowadzałeś według procedury opisanej tutaj:
http://www.joomla.pl/start-nowiny/publikacje/przejscie-z-joomla-2-5-do-joomla-3-x

mjmartino
07-10-2014, 10:40
public $dbtype = 'mysqli'; <- tak masz ustawione czy inaczej
Z reszt a to i tak zabawa w kotka i myszkę.
przywróć stronę na localu zaaktualizuj i wrzuć finalną wersje działająca na ftp.

Swoją drogą to co podał zwiastun powinno zadziałać na 99% po warunkiem że mamy J! bez dodatkowych komponentów i dodatków które mogą powodować błędy już po aktualizacyjne.

slaweks
07-10-2014, 18:51
Miałem 'mysql' - zmiana na mysqli na PHP 5.3.27 nic nie zmieniła a na 5.4 i 5.5 -wyrzuciła błędy komponentu - więc jest lepiej. Przywrócę starszą wersję i zacznę od początku. Pozdrawiam i dziękuję