PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt próbuje alokować więcej pamięci, niż wynosi limit



sylwekb
07-10-2014, 12:42
Joomla 2.5.27
Czy ktoś miał lub ma problem ze skryptem, który próbuje alokować więcej pamięci, niż wynosi limit?
Jak można ten problem rozwiązać. Szczerze powiem, że coś takiego zdarza mi się pierwszy raz, a mam doświadczenie jeszcze od czasów poprzednich wersji Mambo.

[Tue Oct 07 11:43:10 2014] [error] PHP Fatal error:
Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 14
bytes)
in
/home/users/.../public_html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php
on line 512

Gall Anonim
07-10-2014, 12:50
A zerknij czy przypadkiem nie masz wyczerpanej ilości przestrzeni dostępnej dla usługi - n.p. na nazwa.pl to się po prostu deklaruje w konfiguracji

sylwekb
07-10-2014, 12:59
Hosting mam na KEI. Nie mam wyczerpanej przestrzeni dyskowej ani nie są podwyższone limity wysycenia CPU, baz mysql itp. Strona ładuje się w nieskończoność. Dostałem tylko ten komunikat od dostawcy hostingu. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić bo taki problem mam pierwszy raz. Na forum także brak postów o takim problemie.

komodore
07-10-2014, 15:47
W konfiguracji serwera trzeba zmienić limit dostępnej pamięci i poczekać do resetu serwera. Nie miałem nic na kei, więc musisz sobie sprawdzić, czy możesz to zrobić, a na pewno może to zrobić kei.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Karol99
07-10-2014, 19:02
Sprawdź na zapleczu J! (Witryna --> Informacja o systemie --> Informacja o PHP) ile wynosi memory_limit. Na KEI zwykle jest 128MB, gdyby było mniej to pisz do BOK (teoretycznie możesz też z nimi dyskutować o zwiększeniu ponad 128, ale nie wróżę sukcesu).

Miałem takie przypadki, jeśli memory_limit jest przyzwoity (czyli co najmniej 96MB), to trzeba szukać co jest takie żarłoczne. Pamiętam przypadek Phoca Gallery gdy były wrzucane duże pliki graficzne (w dużej rozdzielczości dpi, takie do druku) - wysypywała się w ten sposób przy tworzeniu miniaturek. Znalazłem na to obejście: wrzucane były zmniejszone lokalnie obrazki (takie 640px), PC tworzyła miniaturki, a następnie ten "duży" obrazek był podmieniany na wielki oryginał. PC dawała się oszukać...