PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rejestracją klienta



glodny
09-10-2014, 14:47
Witam mam problem z formularzem rejestracji nowego klienta otóż w danych do faktury tam gdzie należy wybrać województwo z listy rozwijanej nie ma żadnego województwa do wyboru w ustawieniach krajów w VM mam te województwa wprowadzone także nie wiem w czym może być problem

noras
09-10-2014, 15:50
Dodane w VM do odpowiedniego kraju? Opublikowane? Link mógłby pomóc bardzo :)

glodny
10-10-2014, 09:06
Dodane w VM do odpowiedniego kraju? Opublikowane? Link mógłby pomóc bardzo :)

tak dodane do vm do kraju Polska i opublikowane link podam potem ale mam kolejny problem z protokołęm https gdy użytkownik kliknie w końcu zarejestruj wyskakuje stona że nie można nawiązać połączenia tak samo się dzieje gdy klient chce podglądnąć zawartość swojego koszyka:obojetny:

noras
10-10-2014, 09:15
W VM-> Konfiguracja->Sklep i opcja 'Włącz SSL dla obszarów wrażliwych (zalecane)' - odznacz. Jeśli nie masz SSL to nie używaj :)

Gall Anonim
10-10-2014, 09:52
SSL - istotna uwaga - jeżeli używasz - sprawdź którą wersję protokołu obsługuje twój serwer - sugeruję wymuszenie SSL 3

glodny
10-10-2014, 11:38
W VM-> Konfiguracja->Sklep i opcja 'Włącz SSL dla obszarów wrażliwych (zalecane)' - odznacz. Jeśli nie masz SSL to nie używaj :)

pomogło dzięki wielkie za pomoc:up: tylko kolejny problem wynikł jak się klient rejestruje to wywala że nie udało się uruchomić wysyłania poczty, w systemie jest zarejestrowany ale na jego poczcie nie ma meila:(

Gall Anonim
10-10-2014, 11:54
ale na jego poczcie nie ma meila
Sprawdź na innym adresie mailowym klienta (inny usługodawca) - są problemy z gmailem (jako wysyłającym) i darmowymi usługami poczty - wynika to z ustawień tych usług po stronie dostawcy (ograniczenia) - nie masz na to wpływu po za faktem iż można ustawić mail z którego wychodzi z witryny na komercyjny i skonfigurować na smtp po stronie witryny - wówczas pomaga o ile dany dns witryny/poczty wychodzącej nie jest na liście adresów spamujących
all