PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd miniaturek w modułach



Talyn
26-02-2007, 23:56
Witam

Mam sklep VirtueMart zainstalowany na swojej Joomli i postanowiłem sobie zmienić wygląd miniaturek w modułach mod_virtuemart_featureprod, mod_virtuemart_latestprod, mod_virtuemart_randomprod oraz mod_productscroller. To te małe gdzie wyświetlane są nazwa produktu, małe foto, cena i ew link z dodaniem do koszyka.
Mam w związku z tym pytanie: czy ktoś mógłbym mnie nakierować w którym pliku *.php można to zmienić? Lub za pomocą którego pliku css?

W ogóle czy można zmienić to za pomocą skórki sklepu a jeśli tak, to gdzie jest jakiś panel do zmiany skórek i czy można pobrać dodatkowe?

safemode
27-02-2007, 10:03
Zmiany wyglądu modułów dokonujesz w dwóch miejscach.
Jeśli ma to być ogólny wygląd, to musisz podłubać w pliku css aktualnej skórki J.
Jakie znaczniki odpowiadają za nagłówek modułu, jego tło itp... nie pamiętam, było o tym wiele razy i tutaj na forum i w innych zasobach związanych z J.

Co do parametrów związanych typowo z określonym modułem, to poszukaj ich w obszarze zarządzania modułami (większość potrzebnych opcji zazwyczaj tam jest).

Na końcu i to pod warunkiem, że wiesz co robisz!, możesz zajrzeć do katalogu modules twojej strony. Plik mod_virtuemart_featureprod.php, to jest skrypt, który pobiera dane do zawartości modułu.

W kwestii modułu do wyświetlania produktó polecanych, mogę ci zaproponować ciekawą alternatywę dla domyślnego, dostarczanego wraz z paczką VM.
Do pobrania stąd:
http://virtuemart.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=262&Itemid=66

A dyskusja i przydatne wskazówki, są tutaj:
http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=23165.0

Masz tutaj więcej możliwości dostosowywania wyglądu. Przede wszystkim definiujesz sam wygląd, ilość elementów wyświetlanych w module za pomocą plikó szablonu.
Poczytaj w 2-3 pierwszych postach wątku na forum.

Pozdrawiam.

Talyn
01-03-2007, 21:00
Ok, dzięki za linki. Znalazłem w końcu stronki odpowiedzialne za modyfikacje wyglądu produktów i miniaturek, ale w modułach nak napisałem wyżej, nadal mam jakby valign równał się middle. A chciałbym aby było top.