PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie plików z strony



noche
10-10-2014, 13:30
poszukuje rozwiązania które umożliwi mi dodawanie plików z poziomu strony frontowej i przeszukanie ich
wiem ze jest trochę rozwiązań tego typu ale nie mogę znaleźć rozwiązania które umożliwiałoby dodawanie katalogów i plików lub ich tytułu w języku polskim
generalnie chodzi o to żeby wejść na stronę startową i dodać pliki do odpowiednich katalogów
jDownloads - jest najbliżej niestety nie można dodać kategorii (katalogu)
Remository - można dodać kategorie ale nie można dodać pliku (czy tytułu) z polskimi znakami

revengeASIA
10-10-2014, 18:33
polecam Ci K2 (komponent) właśnie to robię u siebie na stronie, ale ostrzegam w konfiguracji nie pomogę bo sama właśnie się uczę, ale tu znajdziesz mistrzów w tej dziedzinie to pomogą, na pewno to ci sie przyda, pozdrawiam.

- - - Updated - - -

a tutaj masz link, sama dostałam od Fajnego chłopaka co mi bardzo pomógł
http://wiki.joomla.pl/K2/Spis_treści

a tu drugi link
http://getk2.org/documentation/tips-a-tricks/201-allowing-users-to-submit-content

no to działaj :)

zwiastun
10-10-2014, 20:18
Ale tego pierwszego linku to chyba jeszcze nie przeglądałaś - niestety, tam jest tylko spis treści zamierzonego poradnika.

revengeASIA
10-10-2014, 20:32
przeglądałam, i dodam Ci jeszcze jeden link, gdzie zmienisz sobie wygląd ładnie tam opisali krok po kroku co gdzie sie znajduje w kodzie, plik znajduje sie na serwerze , własnie to rozgryzam, by was nie wyręczać
http://pl.robustiana.com/109-editark2joomla
z mojej strony to tyle, bardziej nie potrafię już Ci pomóc :(

zwiastun
10-10-2014, 20:44
Ależ... @revengeASIA, ja Ci serdecznie dziękuję, ale mnie akurat pomoc w sprawach K2 potrzebna nie jest. Informuję Cie jedynie (i przy okazji innych zainteresowanych), że póki co link na nasze wiki nie prowadzi do poradnika, a jedynie do "zamiaru" napisania poradnika :)

revengeASIA
10-10-2014, 21:05
no właśnie, i po to jest nam tu potrzebna wiedza MISTRZA :)

noche
13-10-2014, 14:43
niestety to chyba nie dla mnie, ja muszę dodawać artykuły z strony frontowej a tu jak dodałem pozycje menu dodania formularza wyskakuje błąd Nie znaleziono żądanej strony (404 nie masz wystarczających uprawnień... a działam jako superuser), tez nie widzę opcji dodawania z frontu nowych kategorii, podkategorii czy etykiet
w moim przypadku najważniejsze to dodawanie artykułów z frontu a tu błąd przy podstawowej operacji

zwiastun
13-10-2014, 16:52
Sprawiasz sobie kłopot na własne życzenie: zapisywanie nazw plików i katalogów z użyciem polskich znaków tylko dlatego, że ktoś się nie potrafi dostosować do prostej reguły jest nieporozumieniem. Gdyby problem był prosty do rozwiązania, rozwiązano by go już dawno. Przyjmij, że nie jest, nawet jeśli są rozszerzenia, które go jakoś obchodzą. Przepraszam za ostre sformułowanie, ale jeśli ktoś jest tak tępy, że nie umie zrozumieć prostej zasady, to nie należy go dopuszczać do czynności redakcyjnych. To jest zadanie dla ludzi z nieco wyższym ilorazem inteligencji, niż uniemożliwiający czytanie ze zrozumieniem.

noche
16-10-2014, 10:45
ja to wszytko wiem i rozumiem ale osoba decydująca nie :)
jak mi się uda coś wymyślić to napisze rozwiązanie

tomaszek83
16-10-2014, 13:16
ja to wszytko wiem i rozumiem ale osoba decydująca nie

Sorry za mocne sformułowanie ale znaczy że pracujesz dla głupka? Pewnych rzeczy się nie da i koniec kropka. Jak ktoś tego nie rozumie to nie powinien być "osobą decydującą".