PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracją strony startowej



marois
11-10-2014, 21:25
Witam - nie czy tytuł do końca odpowiedni ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Znajomi poprosili mnie o przygotowanie stronki biura do tej pory mieli stronkę we fleszu a chcą Joomle(i ma wyglądać niemal identycznie jak jak fleszowa). Stronka ma być bardzo prosta - strona startowa na której będzie tylko logo firmy i menu z 3 pozycjami home, dołącz do nas i biuro(tu pojawił się pierwszy problem bo po usunięciu wszystkiego joomla krzyczy, że powinien być choć jeden komponent, ale to obszedłem może mało elegancko pomocą wpinacza jako pozycji menu ale działa), po wybraniu z menu biuro powinna się pojawić stronka identyczna jak startowa(tak chce klient) tylko z innym menu(np. home, oferta, cennik itp) i tu mam kłopot jak to zrobić. Próbowałem już kopiować stronę home i zmieniać jej nazwę na biuro , podpinać ją jako alias, skopiowałem cały szablon zmieniłem nazwę i pod biuro podpinałem ten skopiowany i dalej nic nie wychodzi, może gdzieś robię prosty błąd przy tworzeniu menu lub jest jakiś sposób by to zrobić. Mam Joomle w wersji 2.54 oraz komercyjny szablon jp-lofthouse ze stronki joomlaplates. Na ten czas nie mogę skorzystać z wersji 3, gdyż serwer na którym jest hostowana stronka na to nie pozwala(zmiana będzie może jeszcze w tym roku).

Gall Anonim
11-10-2014, 22:15
Sprawa pierwsza:
strona startowa - można:
Użyć jako elementu menu przeglądu artykułów dowolnej kategorii i ustawić wartości na 0
Użyć jako elementu menu jednego artykułu
Wstawić warunek do szablonu żeby na startowej content został ukryty i możesz sobie podpiąć dowolny komponent
Możesz zainstalować blank komponent i użyć jego jako elementu
i ........pewnie jeszcze szereg innych możliwości.
================================================== ====
Sprawa numer dwa - możesz stworzyć dowolną ilość menu - łącząc ich elementy aliasami i publikując za pomocą oddzielnych modułów na właściwych przypisaniach elementów menu zgodnie z oczekiwaniami (konfiguracja)
all

marois
21-10-2014, 19:05
Witam, długo nie zabierałem się do tematu dopiero dziś. Z częścią problemów z Twoją pomocą sobie poradziłem, konieczna była mała jeszcze modyfikacja Apacha(w pliku httpd a konkretnie zmiana w AllowOverride - None na ALL) może komuś się przyda i teraz aliasy działają. Teraz zabieram się za menu dla strony biura, bo bez menu stronka delikatnie się rozjechała i mam nadzieje, że to tylko to. Dzięki za pomoc.