PDA

Zobacz pełną wersję : Tysiące komentarzy.



Prixo
15-10-2014, 18:01
Witam serdecznie,

Mam problem ze stroną. www.poradniaurody.pl
Strona jest jeszcze w budowie, kilka dni temu baza danych przekroczyla wykupiony rozmiar - strona została przeniesiona na server"abuse". Okazało się, że jakiś intruz/bot dodał ponad 60,000tys komentarzy... ( po usunięciu wszystkich wpisów z bd, strona została przeniesiona na normalny serwer).
Dzisiaj (po 2 dniach atak się powtórzył).
Szukałem rozwiązania na forum jednak nie potrafiłem znaleźć niczego co krok po kroku instruowałoby mnie co powinienem zrobić.

Proszę o pomoc:)

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam,
Prixo

mjmartino
15-10-2014, 22:25
A może tak włączysz sobie CAPTCHA

mac
15-10-2014, 22:28
Jeżeli nie masz żadnej ale to żadnej osłony antyspamowej na komentarze to czego się dziwisz?
Ja bez problemu wpisalem komentarz - to booty zapewne tez...

zeki
18-10-2014, 23:19
Pierwsza rzecz to wyłącz w pieruny komentarze jak stronę robisz. Roboty tylko na to czekają. Najpierw stronę sadzasz i ogarniasz, potem re-captcha i dopiero można puścić. I obligatoryjnie pilnuj wywalania syfu, który przejdzie bo bot raz dodaje a potem sprawdza czy komentarz jest.

kore
03-11-2014, 10:37
Też miałem multum komentarzy na swojej www. Włączyłem/zainstalowałem captcha i to bardzo mi pomogło.

Basia1982
09-11-2014, 19:29
re-captcha powinna załatwić sprawę.

A tak już z innej beczki, co rzuciło mi się w oczy gdy otworzyłam stronę to powolne wczytywanie się zdjęcia w "MAINBODY MODULE" zdjęcie to ma rozmiar 2925x1943 px - ogrom. Nie wgrywaj takich obrazów, bo spowolnią Ci stronę.