PDA

Zobacz pełną wersję : Strony nie sa widoczna w Googlach



Hansolo
16-10-2014, 14:43
witam,

juz rejestrowalem pare razy w googlach i nadal moje strony sa nie widoczne (czekałem nawet z pol roku i czy rok)
cos zrobic?

www.organy-kaczmarczyk.pl
www.organy-kaczmarczyk.com.pl
?

pozdrawiam

Bazyl
16-10-2014, 15:34
Cześć,

Strona powinna być widoczna pod jednym adresem, a nie wieloma (u Ciebie pod dwoma).
Jest zaindeksowana. Wpisz w Google: site:organy-kaczmarczyk.pl, a zobaczysz.
Zrób przekierowanie 301 z .com.pl na .pl

p.s. Raczej przebuduj kod html. To już zabytek, no i masz tam ciekawostki... ;)

Gall Anonim
16-10-2014, 16:14
juz rejestrowalem pare razy w googlach i nadal moje strony sa nie widoczne
Nie są widoczne, czy nie są na pozycjach takich jakbyś sobie życzył? Bo to zasadnicza różnica - jak dla mnie sprawdzenie wykazuje ich obecność w index'ie google

Hansolo
16-10-2014, 16:22
no wiem, w przyslosci bedzie na joomli,
Bazyl, jak zrobic przekierowanie 301 ?

ps. Gall, wogole nie sa widoczne

Bazyl
16-10-2014, 16:25
Google -> przekierowanie 301.

Jak zbudowana, jaka treść, taka widoczność :)

Goofson
16-10-2014, 16:42
Jak wspomniał Gall Anonim strona jest w indeksie Google - 6 pozycji zindeksowanych. A ta strona za Chiny Ludowe się nie zindeksuje na wysokim miejscu w google => masz stronę w technologii Flash i zapewne nie masz wersji tekstowej, która byłaby pożywką dla botów wyszukiwarek (chcesz wiedzieć co widzi Twoją stronę bot : Prawy myszy-> pokaż źródło strony). Poza tym strona pamięta czasy dinozaurów. "W przyszłości"?? Ja Ci radzę zmienić tę stronę od razu, bo strona jest nieefektowna i w szczególności nieefektywna.

zeki
18-10-2014, 20:23
Wyjątkowo złym pomysłem jak dla mnie jest strona główna, na której są do wyboru języki. Brak treści już na starcie dyskwalifikuje ją w ślepiach robotów. Brak przekierowania z www na bez lub na odwrót. Przekierowanie z com.pl na .pl albo źle zrobione albo się poddałeś. Tu nie ma drogi na skróty. Robot wlazł i nie znalazł nic godnego zaindeksowania więc sobie poszedł. Nawet na nazwę firmy google wypluwa jakieś dziadostwo a strony Twojej nie. Strona nie musi być na joomla, ale jakieś standardy musi spełniać. Skoro na forum pytasz to znaczy, że Ci zależy żeby się wyświetlała. A jak zależy to nie żałuj $$$ na to. Za 200 PLN porządnej strony nie zrobi.

Hansolo
18-10-2014, 21:02
wiem, ale to nie moja strona tylko znajomego, trzeba przerobić ale nie ma budzetu narazie na to zeby z flesha na html czy joomle przerobic (tu jest 5 wersji jezykowych:)
ps: Bazyl, druga domena bedzie wkrótce na 301,

ale pytanie czy majac samą glowna strone czyli ten index (to jest sam html) da sie zrobic zeby byl widoczny w googlach chociaż po wpisaniu: organy kaczmarczyk
?

pozdrawiam Panowie,

Korek1
18-10-2014, 22:21
Treść, treść i jeszcze raz treść. Podstawą pozycjonowania jest content. A jak nie masz to postaw parę stron zapleczowych zapłać parę złotych za podlinkowany ich automatem i będziesz miał w topie organy i nawet Kaczmarczyk.

zeki
19-10-2014, 15:42
Wszystko się da :) Kwestia budżetu znów się pojawia. Najprościej dokonać jakiejś przeróbki tego htmla - tzn dołożyć tekstu, zoptymalizować i potem jakieś linki dorzucić żeby strona złapała wiatru w żagle bo na razie to narzędzia pokazują 1 link z .com.pl albo wcale.

Jeśli głównym rynkiem jest polski to warto by się pokusić o wywalenie tego wyboru języka i jak z innego kraju ktoś wejdzie to sobie przełączy. Albo porobić subdomeny .en, .de itd i wtedy by łatwiej na inne kraje szło pozycjonować. No, ale tu masz flash więc będzie przeróbka po całości. Im szybciej tym lepiej. To co napisałem to doraźne czynności a jak przebudujecie stronę to i tak będzie trzeba od nowa przy niej dłubać.