PDA

Zobacz pełną wersję : Prawdopodobnie włamanie



tomek26
27-02-2007, 08:25
Witam Serdecznie Wszystkich użytkowników tego forum.
posiadam stronę wykonaną w Joomla, niestety podczas dzisiejszej próby otwarcia strony pokazuje mi sie coś takiego:

Hacked By ColdSpy Contact: coldspy@worldhackerz.net
Warning: main(/includes/version.php) [function.main (http://atech.rzeszow.pl/function.main)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/web14/domains/atech.rzeszow.pl/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: main() [function.require (http://atech.rzeszow.pl/function.require)]: Failed opening required '/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/web14/domains/atech.rzeszow.pl/public_html/includes/joomla.php on line 71


w czym jest problem? Czy ktoś mi się włamał na strone, jak dany problem rozwiązać bez utraty artykułów, czy ktoś z szanownych użytkowników pomoże rozwiązać dany problem?
Będę wdzięczny za każdą sugestie odnośnie tego problemu.
Pozdrawiam, Tomek.

Dylek
27-02-2007, 11:01
Ano sie wlamal... Przywroc serwis z backupu, a nastepnie pomysl jakie masz poinstalowane wersje i Joomli i skladnikow dodatkowych. Zapoznaj sie z postami na forum, gdzie jest opisane jakie komponenty sa dziurawe, pouaktualniaj je do wersji, ktore nie maja juz dziur i pilnuj tego na przyszlosc.

tomek26
27-02-2007, 11:45
Ano sie wlamal... Przywroc serwis z backupu, a nastepnie pomysl jakie masz poinstalowane wersje i Joomli i skladnikow dodatkowych. Zapoznaj sie z postami na forum, gdzie jest opisane jakie komponenty sa dziurawe, pouaktualniaj je do wersji, ktore nie maja juz dziur i pilnuj tego na przyszlosc.



No właśnie z buckup-em będzie problem, bo nie wykonałem kopii baz na serwerze, przeglądając pliki po stronie serwera zauważyłem że plik configuration.php jest pusty. Czy istnieje jakaś inna możliwość naprawienia tego problemu?? czy tylko pozostaje mi budowa strony od nowa.

Tak czy inaczej zaistniała sytuacja dała mi nauczke na przyszłość oraz przyczyni się do tego aby baczniej zwracać uwagę na aktualizacje zabezpieczeń.




Pozdrawiam, Tomek.

Rybik
27-02-2007, 12:22
spytaj administracje serwera, powinni robic co tydzien kopie zapasowe

nexus246
27-02-2007, 12:31
Ale dropneli Ci baze czy tylko configuration.php wyczyscili? Na marginesie dobra rada - nie zostawiac configuration.php z prawem do zapisu.

tomek26
27-02-2007, 13:07
Ale dropneli Ci baze czy tylko configuration.php wyczyscili? Na marginesie dobra rada - nie zostawiac configuration.php z prawem do zapisu.



Baza nie jest wyczyszczona, wszystko jest. Spróbuje się skontaktować z administratorem serwera tak jak napisał kolega "Rybik"
Wracając do tematu chciałbym zapytać czy w tej sytuacji może pomóc ponowna instalacja Joomla do istniejącej bazy.
Pozdrawiam. Tomek

nexus246
27-02-2007, 13:37
Jak baza nieruszona to pewnie nic tam nie pozmieniali, wrzuc pliki joomli na nowo a prawdopodobnie starczy configuration.php i index.php

Sprawdz katalogi z prawem do zapisu czy tam czegos nie ma i tyle.