PDA

Zobacz pełną wersję : Przegląd artykułów - wygląd



marcinklus
18-10-2014, 16:37
Witam wszystkich forumowiczów,
do tej pory korzystałem z forum, jako czytający - aż nadszedł czas na napisanie czegoś, gdyż nigdzie indziej nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mój problem polega na poprawnym wyświetlaniu wstępów do artykułów w sekcji przegląd artykułów z kategorii i wygląda to tak:
http://osk-joanna.pl/przepisy-ruchu-drogowego
Artykuły nie wyświetlają się w ustawionych kolumnach (układ jeden główny artykuł, poniżej dwie kolumny z pozostałymi) tylko jest jeden wprowadzający - główny, a pozostałe "zawężają się" ku dołowi strony.
Obecnie jako rozwiązanie zastosowałem K2 - lecz nawet przy jego użyciu problem występuje nadal.

Proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co poradzić na tego fanta

PS
K2 mi się osobiście średnio widzi, ale problem nie leży w nim, tylko gdzieś dalej - tylko nie wiem gdzie :/

Pozdrawiam,
Marcin

Joomla 2.5.27

marcinklus
20-10-2014, 09:10
Z racji tego, że nie mam możliwości edytowania postu (nigdzie nie ma symbolu ołówka :/ ) dodaję foto strony z bug'iem - aktualnie zmieniłem layout wyświetlania artykułów w przeglądzie kategorii na jedno-kolumnowy. Przynajmniej tak wygląda normalnie.
Oto ustawienie 1 pozycja główna, pozostałych 5, kolumn 2. Nie ma na to rady, K2 nie pomógł - jest tak samo.
Nie potrafię tego ustawić, żeby się wyświetlało normalnie w dwóch kolumnach.
7861

zwiastun
20-10-2014, 09:21
Niestety, na podstawie obrazka raczej pomocy nie uzyskasz. Problem leży najpewniej w brakach w arkuszach stylów.

marcinklus
20-10-2014, 09:49
Niestety, na podstawie obrazka raczej pomocy nie uzyskasz. Problem leży najpewniej w brakach w arkuszach stylów.

Więc w jaki sposób mogę sobie z tym poradzić?
Na potrzeby forum, mogę przywrócić pierwotne ustawienia wyświetlania (tak, żeby się rozjeżdżało) i może wtedy uda się coś wymyślić...ew. mogę podesłać arkusze css.

zwiastun
20-10-2014, 13:59
Błąd może być w konstrukcji szablonu albo w plikach css. Żeby zbadać problem, trzeba mieć dostęp do strony z problemem.

marcinklus
20-10-2014, 17:41
Ok, ale przeciez na forum nie mge podac danych logowania do zaplecza. Kolego zwiastun, jezeli czujesz sie na silach i jestes sklonny pomoc mi napisz do mnie na prv, stworze dstep dla nowego usera i odesle Ci w prywatnej wadomosci. Bede bardzo wdzieczny i zobowiazany.

zwiastun
20-10-2014, 19:16
Być może wystarczy, że przełączysz z powrotem tak, żeby widzieć błąd na stronie. Do zdiagnozowania problemu nie jest potrzebny dostęp do zaplecza. Ale na podstawie obrazka, czy opisu, nikt Ci w tym przypadku w niczym nie pomoże.

marcinklus
21-10-2014, 00:37
OK, po włączeniu raportowania błędów na stronie pokazuje mi się tak:
[góra strony]
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/oskjoann/www/plugins/system/section/section.php on line 27

[trochę niżej pod logo]
Notice: Undefined variable: nosearch in /home/oskjoann/www/templates/jm-business-marketing/index.php on line 61
>

[obok rozjechanego przeglądu artykułów]
Strict Standards: Non-static method modSocialFancyslidersHelper::getStart() should not be called statically in


[na samym dole strony]
/home/oskjoann/www/modules/mod_socialfancysliders/mod_socialfancysliders.php on line 74

Doszedłem już do tego, że probleme jest social fancy slider.
Tylko dlaczego na stronie, na której testowałem ustawienia i wygląd templatki wszystko śmiga?
Ta druga stronka to:
http://strefakursanta.jawnet.pl/index.php/lorem-ipsum.html

Karol99
21-10-2014, 23:30
1. Wygląda na to, że brakuje Ci znacznika zamykającego </body>

2. Sprawdź, czy wszystkie div-y, span-y itp są pozamykane (zarówno w szablonie, jak i w artykułach)

3. Jeśli to nie pomoże - wyłącz moduł socialfancysliders i zobacz co się dzieje.

@Zwiastun: link do strony z problemem jest w pierwszym poście...

marcinklus
24-10-2014, 00:01
Wszystko już ok, wychodzi na to że całą winę ponosi zbyt skomplikowane formatowanie tekstu oraz obrazów. Teraz layout może nie wygląda tak imponująco, ale nadal się świetnie prezentuje. Rozwiązaniem było usunięcie czcionki 36 pkt jako tytułu artykułu oraz obrazka wprowadzającego w opcjach. Formatowanie ustawiłem na "prawie" standardowe.


1. Wygląda na to, że brakuje Ci znacznika zamykającego </body>

2. Sprawdź, czy wszystkie div-y, span-y itp są pozamykane (zarówno w szablonie, jak i w artykułach)

3. Jeśli to nie pomoże - wyłącz moduł socialfancysliders i zobacz co się dzieje.

@Zwiastun: link do strony z problemem jest w pierwszym poście...

1. Znacznik </body> był wstawiony.
2. Wszystko pozamykane - sprawdzałem wielokrotnie.
3. Socialfancyslider działa i ma się dobrze

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim zainteresowanym.

PS
Pojęcia nie mam, dlaczego formatowanie w taki sposób wpłynęło na zachowanie się przeglądu artykułów - jeżeli ktoś zna odpowiedź, serdeczne zapraszam do podzielenia się swoją opinią - na 100% komuś kiedyś się przyda :)